Мінськ-2 не врятує: Експерт пояснив, чому Росія не залишить Донбас

Укладені рік тому мінські угоди не забезпечили миру й не повернули Києву контроль над деякими районами Донбасу.

Дмитро Орєшкін. Фото:www.radiosvoboda.org

Те, що відбувається на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, є природним процесом сецесії, тобто відділення територій і мінські домовленості не зможуть вирішити цю проблему. Таку думку в інтерв'ю Радіо Свобода висловив російський політолог Дмитро Орєшкін, передають Патріоти України.

Він прогнозує, що повного і легального закінчення цього конфлікту не буде, як, наприклад, не вичерпаний конфлікт між Північною і Південною Кореями або між північною і південною частинами Кіпру.

Орєшкін пропонує Україні ментально змиритися з втратою частини своєї території і рухатися далі в напрямку побудови нормальної європейської країни, а мінські домовленості, на його думку, з часом зійдуть нанівець.

"Мені здається, що як завжди в подібних випадках, мирний процес вичерпується через те, що ні в однієї, ні в іншої сторони немає ні сил, ні бажання щось робити. Так само, як поступово звівся нанівець женевський процес по Південній Осетії і Абхазії: про нього ніхто не згадує, він закінчився нічим.

Ось так приблизно і мінський процес не закінчиться нічим. тому що ні Україна, ні Росія ніколи не домовляться на словах. А на ділі ні в однієї, ні в іншої сторони немає достатньої кількості ресурсів, щоб намагатися продовжувати війну або щось подібне", - прогнозує російський політолог.

Путін переконаний, що Захід слабкий: Курносова пояснила, чи є в Кремля план Б

п’ятниця, 18 липень 2025, 23:25

Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...

Мерц висловив сумнів у тому, що Україна вступить в ЄС до 2034 року

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:14

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...