Міжнародні ЗМІ допомагають Путіну дурити весь світ, - Atlantic Council

Саме невизначеність західних ЗМІ у питанні висвітлення основної ролі Росії у війні на Донбасі дала можливість Путіну досягти успіху у гібридній війні.

налітик Atlantic Council розповів, завдяки чому Путіну вдалося обдурити світ. Фото: sockraina.com.

Росія скористалася стандартами західних медіа, щоб довгий час дурити весь світ, спотворивши правду про війну проти України. Про це з посиланням на Atlantic Council повідомляють Патріоти України.

За даними видання, саме міжнародні ЗМІ зіграли важливу роль у створенні невизначеності, яка дозволила російській гібридній війні досягти успіху.

"Чому ж преса була настільки невпевнена в російській ролі у конфлікті? Точно не через нестачу свідчень. Доказів російської участі була незліченна кількість із перших днів боїв на сході України. Майже всі перші лідери самопроголошених "республік" були громадянами Росії. Міжнародні журналісти самі бачили конвої з російською зброєю, які перетинали кордон, вони брали інтерв'ю у російських офіцерів у зоні конфлікту. І навіть прокремлівські репортери в Україні показували знімки озброєння, що є тільки у російській армії", - йдеться в статті.

Випадок знищення малайзійського авіалайнера MH17 взагалі заслуговує "окремої глави", адже складні системи протиповітряної оборони не відправляються самі через кордон і не стріляють у зоні конфлікту. Також на сході України воюють десятки тисяч російських військових, відставних солдатів, найманців, "правих" фанатиків.

При цьому в 2014 році їхній ватажок Ігор Гіркін скаржився, що не може на Донбасі завербувати навіть тисячу місцевих жителів. Усе це дає зрозуміти, що кремлівські оперативники створили групи "бойовиків", що озброїла армія Росії, були укомплектовані переважно за рахунок російських військових, якими керує Москва.

"Але, незважаючи на це, міжнародні ЗМІ продовжують використовувати розмиті терміни типу "проросійські сили". А важковаговики, такі як BBC та канадський телеканал CBC, хоч і визнають російський фактор, але все одно посилаються на "українську громадянську війну", - йдеться у статті.

Видання зазначає, що є низка причин, чому преса так надмірно обережно добирає слова. Одна з них - це бажання досягти об'єктивності, що характерно для західної журналістики, "принаймні в теорії". Кремль дуже майстерно скористався спробами західних журналістів розповісти про точки зору "обох сторін в історії".

Йому вдалося змінити позицію "золотої середини", наполягаючи на наявності в репортажі пропагандистських вигадок. Також преса почерпнула невизначеність із політики. Водночас причини, через які іноземні політики замовчували агресію Росії, зрозуміти важко. Деякі відверто говорили про російську агресію, але інші заявляли тільки про "російське втручання" і закликали обидві сторони стримати ворожість.

Міжнародні ЗМІ зіграли ключову роль, зробивши російську гібридну війну проти України можливою. Тепер вони можуть допомогти зробити поворот, змінивши термінологію на таку, яка чітко описує реальність кровопролиття", - йдеться в статті.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...