Президент Європарламенту Мартін Шульц нагадав лідерам ЄС, в яких умовах підписувалася Угода про асоціацію з Україною, і закликав їх до пошуку виходу з ситуації, яка склалася з її ратифікацією. Про це він сказав на своїй останній прес-конференції в якості президента Європарламенту на саміті ЄС, передають Патріоти України з посиланням на Європейську правду.
"Я зробив заклик до глав держав і урядів: вони повинні знайти рішення цієї проблеми, коли 27 країн ратифікували угоду і не вистачає однієї", - сказав він.
Шульц нагадав, що був присутній на саміті, коли Віктор Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію і потім намагався укласти угоду з Росією. "Потім люди вийшли на вулиці, на Майдан, вони вмирали за Угоду про асоціацію. Потім ми, як ЄС, ратифікували угоду, за яку молоді люди в Україні віддали життя. А тепер ЄС не ратифікує і унеможливлює повний вступ в силу. Ось як!" - заявив він.
"Я повинен підкреслити, що це не розширення ЄС, це асоціація для країни, якій не потрібно нічого, крім зростання і робочих місць, і це угода, яка може привести до зростання і збільшення кількості робочих місць", - підкреслив президент Європарламенту.
Як повідомлялося раніше, сьогодні, 15 грудня, Європарламент прийняв пропозиції щодо механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму Європейського Союзу з третіми країнами. Це рішення ще має бути затверджене Радою ЄС. Прийняті зміни надають гнучкість для швидкої активізації механізму дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами.
Для громадян третіх країн знову можуть бути введені візові вимоги в наступних випадках: якщо значно збільшилася кількість громадян, яким відмовлено у в'їзді або які порушують режим перебування на території ЄС; якщо істотно збільшилася кількість необґрунтованих клопотань про надання притулку або в разі відсутності співпраці з питань реадмісії (повернення мігрантів).
Візи також можуть бути відновлені в разі загрози громадському порядку або внутрішньої безпеки країнам ЄС з боку громадян третіх країн. Застосувати механізм тимчасового призупинення можуть як держави-члени, так і Європейська комісія. На Комісію також покладено функції моніторингу ситуації в країнах, які звільняються від віз, і регулярно, як мінімум раз на рік, звітувати перед парламентом і Радою про те, як ці країни виконують умови безвізового режиму і дотримуються права людини.
Питання надання Україні безвізового режиму буде винесено на голосування в Європейському парламенті відразу після завершення міжінституційних переговорів.
ГУР перехопило нову телефонну розмову окупантів, в якій росіянин нервує через новини з фронту і скаржиться на великі втрати, передають Патріоти України. Росіянин розповів, що один його знайомий окупант відправився на “нуль”, де був знищений разом зі ус...
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...