На російсько-саудівському нафтовому фронті війна переходить у стадію загострення, - American Thinker

Росія стала головним експортером нафти в Китай, обігнавши Саудівську Аравію, а нафтова компанія Saudi Aramco оголосила, що вона знизить офіційні ціни для всіх своїх американських і азіатських клієнтів.

Володимир Путін з шейхом Мухаммедом бен Зайдом ан-Нагаяном. Фото: strategy-links.com.

Обстановка на нафтових ринках змінюється: сайт Trade Arabia повідомляє, що Росія стала головним експортером нафти в Китай, обігнавши Саудівську Аравію, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Як показала опублікована у вівторок митна інформація, обсяг поставок в Китай нафти з Росії перевищив обсяг поставок із Саудівської Аравії. Найбільший в світі виробник нафти випереджає найбільшого в світі експортера нафти на китайському ринку вже третій місяць поспіль.

І Росія, і Саудівська Аравія вважають азіатський нафтовий ринок пріоритетним напрямком, проте дрібні незалежні китайські нафтопереробні заводи (так звані «чайники») вважають за краще низькосірчисту нафту з Росії в зв'язку з меншими обсягами поставок і близькістю родовищ до НПЗ. Високосірчиста нафта з Саудівської Аравії та Іраку менше підходить для «чайників» як через великі обсяги поставок, так і через те, що вона зазвичай поставляється за довгостроковими контрактами. Китай заохочує співпрацю «чайників» з Росією, видаючи в прискореному порядку незалежним нафтопереробним заводам ліцензії і квоти на імпорт сирої нафти.

Тим часом, нафтова компанія Saudi Aramco в четвер оголосила, що вона знизить офіційні ціни для всіх своїх американських і азіатських клієнтів.

«Належна державі Saudi Arabian Oil Co знизила офіційну продажну ціну на нафту марки Arab Light для Азії на 40 центів. Таким чином, премія скоротиться до 20 центів за барель вище регіонального рівня. Рішення Саудівської Аравії зменшити офіційну продажну ціну посилить конкуренцію з такими суперниками, як Росія і Об'єднані Арабські Емірати. Ці країни, що експортують аналогічними марками нафти, також прагнуть збільшити свою частку ринку в Азії, головному нафтопереробному регіоні світу».

Чи зменшить зниження продажної ціни і без того знижені доходи королівства, зараз сказати важко, так як Саудівська Аравія всерйоз налаштована розширити свою присутність на азіатському ринку за допомогою прямої конкуренції з росіянами.

«Королівство, між тим, почало у відповідь продавати більше нафти, збільшивши видобуток на одному зі своїх родовищ. На думку трейдерів, цей крок може чинити тиск на конкурентів - зокрема, на Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) і на Росію - і збити ціни в Азії».

Іншими словами, Саудівська Аравія не має наміру без опору миритися з посиленням російських позицій в Азії. Йдеться про ринок, на якому королівство звикло переважати, і воно не залишить виклик без відповіді.

Нагадаємо, глава державної нафтовидобувної компанії Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) Амін Нассер офіційно оголосив в травні, що Саудівська Аравія планує істотно збільшити видобуток в 2016 році і посилити свою присутність на світовому ринку.


У Підмосков'ї внаслідок вибуху автівки загинув російський генерал (фото, відео)

п’ятниця, 25 квітень 2025, 14:13

Вранці у п'ятницю, 25 квітня, в російському Підмосков'ї вибухнула автівка 58-річного заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу РФ генерал-лейтенанта Ярослава Москалика. Загибель Москалика підтвердили в Слідчому комітеті РФ, перед...

Веде свою гру: В Україні побоюються, що Трамп припинить допомогу через "зрив переговорів", - WSJ

п’ятниця, 25 квітень 2025, 12:52

Українська влада стурбована тим, що президент США Дональд Трамп може вже вдруге припинити військову допомогу Україні, передають Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal. Неназвані українські чиновники висловили в коментарі виданню свою...