Він назвав питання відновлення співпраці з Росією одним із пріоритетних напрямків роботи Держдепартаменту. У цьому зв'язку Тіллерсон визнав, що наразі частина двосторонньої взаємодії з РФ стосується ситуації у Сирії. "Але у нас є інші питання з Росією, і як усі ви знаєте, у Європі, і ситуація в Україні", - заявив Тіллерсон. Держсекретар нагадав, що під час свого візиту до Москви він охарактеризував у розмові з російським президентом Володимиром Путіним відносини між США та РФ такими, що перебувають на найнижчому рівні з часу завершення "холодної війни".
Як стверджує Тіллерсон: "Він (Путін - Ред.) не міг з цим не погодитися". Очільник американської дипломатії додав, що відносини між США та РФ навіть погіршуються. "І мої зауваження до нього (до Путіна - Ред.) були такими, що ми не можемо мати, як дві передові ядерні держави світу, подібні відносини. Ми повинні змінити це", - наголосив Тіллерсон. Таким чином, за його словами, обидві країни мають здійснити низку кроків, щоб в першу чергу, стабілізувати відносини.
"І виконувач обов'язків заступника держсекретаря (Томас) Шеннон керує зусиллями робочої групи, щоб з'ясувати, чи зможемо ми взятися за вирішення деяких питань, які викликають подразнення у відносинах", - додав Тіллерсон. Разом з тим він визнав, що ці подразники роблять важкою навіть двосторонню розмову із дотриманням "ввічливого тону". "Тому ми важко співпрацюємо щодо цього, і ми сподіваємося почати розв'язувати деякі з цих питань", - додав держсекретар.
Тіллерсон наголосив, що після учорашньої телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним він разом з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим продовжить працювати над тим, щоб визначити, чи зможуть дві країни поглибити взаємодію з огляду на ситуацію у Сирії. Зокрема, це стосується того, чи вдасться обом країнам досягнути довготривалого режиму припинення вогню у цій країні для початку мирного процесу. "Я не хочу сказати, що ми маємо гарний початок щодо цього, тому що перебуваємо на дуже ранніх етапах. Я не знаю, до чого ми дійдемо", - сказав Тіллерсон.
Він додав, що попереду ще багато роботи у відносинах з Росією. Зокрема, на думку держсекретаря, США та РФ можуть розпочати з співпраці над деякими невеликими питаннями, а потім поглянути - чи зможуть країни разом працювати над більш значними питаннями. "Якщо ми зможемо знайти простір і раптово зрозуміємо, що ми зможемо почати з відновлення деякої міри довіри, тому що сьогодні між нами майже немає довіри... Якщо ми зможемо відновити певний рівень довіри, ми маємо довгий перелік питань для співпраці - від договорів про озброєння, які ми маємо щодо наших угод з ядерних озброєнь... до очевидно переходу стосовно України і Криму, і до інших регіонів, щодо яких Росія не є особливо конструктивною сьогодні. Саме тому ми сподіваємося, що зможемо почати вибудовувати шлях, де ми навчимося співпрацювати один з одним. Я не знаю, чи зможемо ми це, чи ні. Ми маємо намір це з'ясувати", - підсумував Тіллерсон.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...