Міжнародний суд ООН відмовив у тимчасових заходах проти Росії по конвенції про заборону фінансування тероризму. Про це повідомив на відкритих слуханнях в Гаазі голова Суду Ронні Абрахам, передають Патріоти України з посиланням на Європейську правду.
Він підкреслив, що Суд приймає це рішення не дивлячись на те, що визнав свою юрисдикцію в цій справі. На думку головуючого, Україна не надала достатньо доказів фінансування Росією тероризму.
Також він наголосив, що Україна мала довести, що запитані тимчасові заходи мають зупинити заподіяння невідновлюваної шкоди, а також умисність дії держави-сторони конвенції. На думку суду, ця вимога не була виконана.
"Україна не дотрималася тих стандартів доказової бази, щоб довести умисність перерахування коштів (для суб'єктів Л/ДНР)", - заявив, зокрема, він.
Водночас Міжнародний суд ООН погодився на запровадження запобіжних заходів за позовом "Україна проти РФ" для захисту національних меншин в Криму.
Суддя підкреслив, що це не обмежує Україну у подальших діях щодо цього звинувачення. Він наголосив, що розгляд цієї справи продовжиться, оскільки на даному етапі не йдеться про непідсудність Росії Суду ООН, а йдеться лише про невиконання вимог для запровадження обмежень.
За процедурами Суду ООН, до розгляду справи по суті Україна подаватиме нові докази на підтвердження винуватості Росії.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...