Один з високопоставлених чиновників Євросоюзу у вівторок заявив, що він не помічає навіть натяку на те, що адміністрація президента США Дональда Трампа планує скасувати санкції, введені проти Росії за її дії в Україні, і попередив, що одностороннє пом'якшення американських санкцій відносно Москви може дестабілізувати деякі європейські енергетичні ринки. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters.
"Ми не бачимо ніяких ознак цього", - заявив глава зовнішньополітичної місії в США Девід О'Салліван, виступаючи в Комітеті Палати представників з іноземних справ під час слухань з питання кооперації між ЄС і США, спрямованою на протидію російській агресії.
"Я бачу, що така мета винятковим чином об'єднує США і Євросоюз, коли мова заходить про проблему російської агресії", - сказав О'Салліван.
Розслідування звинувачень, висунутих спецслужбами США на адресу Росії про те, що її фахівці відповідальні за злом пошти Демократичної партії і поширення дезінформації під час президентських виборів в США в 2016 році, стикається з опором через позицію Трампа.
Демократи стверджують, що Росія робила зусилля, щоб створити перевагу в передвиборній гонці на користь республіканців, які до занепокоєння законодавців від обох партій під час кампанії закликали до зближення з Москвою. Трамп відкинув ці твердження, а Росія всі звинувачення заперечує.
В ході слухань республіканець Боб Коркер поставив під сумнів правильність намірів законодавців ввести додаткові санкції відносно Росії за її агресивні дії в Україні та Сирії. Автор законопроекту про посилення санкцій - сенатор-демократ Бен Кардін, глава демократичної меншості в Комітеті у закордонних справах, повідомив, що в розробці документа брали участь як демократи, так і республіканці.
Коркер поставив питання О'Саллівану про те, який режим роботи над питанням санкцій був би для США ефективніше - односторонній або спільний з ЄС. О'Салліван заявив, що "тісна координація", безсумнівно, краще.
"Ми йшли рука об руку протягом усього цього процесу, і я думаю, що саме це дозволило забезпечити не тільки адекватний політичний відповідь, але і ефективність санкцій", - сказав О'Салліван.
"Деякі положення, обговорювані під час слухань, здатні чинити серйозний вплив на європейський енергетичний сектор", додав він.
"Багато держав-членів Європейського Союзу в значній мірі залежать від імпорту з Росії, тому дуже важливо не дестабілізувати ситуацію", - сказав О'Салліван.
Бен Кардін зазначив, що деякі санкції, які Європа застосувала щодо Росії, можуть бути посилені шляхом введення аналогічних заходів з боку Сполучених Штатів.
"Ми зацікавлені в тому, щоб застосувати таку ж схему заходів санкцій, яку Європа вже випробувала на Росії", - заявив він.
Головне управління розвідки Міноборони заявило про знищення бронеавтомобіля "Тигр" з "кадировцями" у тимчасово окупованому Мелітополі, передають Патріоти України. "3 квітня на околиці тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області вибухнув броньо...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...