Окупанти на Донбасі мають відчути: Україна прикупила потужне озброєння в ЄС

Самохідні гаубиці та бойові машини піхоти експортуються до України через Польщу за погодженням з усіма відомствами Чеської Республіки.

ЗСУ отримають самохідні гаубиці "Гвоздика" з Польщі. Фото: Прес-служба Czechoslovak Group.

Українська армія може отримати невказану кількість самохідних гаубиць 122-мм 2С1 “Гвоздика” з Польщі. Українська армія отримає самохідні гаубиці 2С1 “Гвоздика” польського виробництва, які перебувають на службі в чеській армії, повідомляють Патріоти України із посиланням на прес-службу Czechoslovak Group.

Чеська компанія працює з польською компанією Wtorplast, за контрактом з Україною на постачання бойових машин піхоти БМП-1АК та самохідних гаубиць 2С1 “Гвоздика” в рамках військово-технічного співробітництва між Україною та Польщею.

Самохідні гаубиці та бойові машини піхоти експортуються до України через Польщу за погодженням з усіма відомствами Чеської Республіки”, – заявив прес-секретар Czechoslovak Group Андрій Циртек. 2С1 “Гвоздика” – самохідна гармата, оснащена 122мм нарізною гарматою Д-32. Це модифікований варіант буксируваної гаубиці Д-30. САУ оснащена системою швидкої перезарядки та завантаження боеприпасу. Максимальна швидкість стрільби – 4-5 пострілів на хвилину. “Гвоздика” сумісна з усіма боєприпасами калібру 122-мм, розробленими для гаубиці Д-30.

Czechoslovak Group, раніше відома як Excalibur Group, холдинг з декількох десятків підприємств, які займаються продажем та поставками військової техніки. Перепродаж військової техніки звичайна справа на ринку озброєннь, до цих заходів вдаються багато фірм і компаній, щоби уникнути звинуваченнь пацифістів у фінансуванні війни.

"Дві речі ключові": Чи оголосить Путін мобілізацію? - Вадим Денисенко

четвер, 2 квітень 2026, 7:30

"Після заяви Інституту вивчення війни про мобілізацію в Росії Пєсков та Мєдвєдєв синхронно заявили. Що мобілізації не буде. У нас це багато хто протрактував, як те, "відмовляються, значить точно буде", - про це у Фейсбуці пише керівник аналітичного цен...

На концерт Кобзона тримається аншлаг, у росіян також висока утилізація техніки та артилерії: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 2 квітня

четвер, 2 квітень 2026, 7:17

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 02.04.26 орієнтовно склали: