Уряд Росії продав частину державної частки в компанії "Алроса", яка лишається найбільшим у світі виробником алмазів. Російські чиновники запевняють, що це перший продаж державних активів з серії запланованих на цей рік за вказівкою президента Володимира Путіна. Про це повідомляє Wall Street Journal, нагадуючи, що Москві бракує коштів для виконання бюджету через обвал цін на сиру нафту, передають Патріоти України.
Розміщення акцій компанії на московській біржі стало найбільшим продажем державних активів за майже три роки. Хоча в планах Кремля також продати частку в компаніях "Роснефть", "Совкомфлот" і "Башнефть".
"Ми сподіваємося, що всі частки будуть продані до кінця року для того, щоб профінансувати дефіцит федерального бюджету", - сказав перший віце-прем'єр Ігор Шувалов. Плани продати державні частки довго відкладалися через політичні фактори.
Зокрема, опір чинили деякі чиновники, які хочуть зберегти державних контропродажа державних частокль над підприємствами. Крім того, в суспільстві поширене негативне ставлення до приватизації через негативний досвід 90-х років.
Однак Володимир Путін змусив уряд все ж провести приватизацію через обвал ВВП Росії на 3% в минулому році. Таким чином, на торги були виставлені 10,9% компанії "Алроса" вартістю 65 рублів за частку. Це принесло Москві 818 мільйонів доларів доходу в бюджет.
Тим часом, видання Bloomberg писало, що західні інвестори не повірили намірам Путіна запустити приватизацію. Жорж Оге з State Street Global Advisors вважає, що інтерес до приватизації держактивів РФ, швидше за все, буде виходити від Китаю і, можливо, від деяких російських олігархів.
Раніше газета The Financial Times писала, щоприватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна.
Видання Die Welt писало, що у Росії є півтора роки до банкрутства. За словами голови інвестиційного фонду Hermitage Capital Білла Браудера, крах російської економіки станеться через 18 місяців, якщо Кремль не помириться із Заходом і не доб'ється скасування санкцій.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...