Падіння "московської консерви" Додона: Глава парламенту Молдови замість президента призначив нових членів уряду

Як відомо, Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив президента країни з посади.

Ігор Додон. Фото:Народна Правда

Глава парламенту Молдови Андріан Канду, який тимчасово виконує обов'язки відстороненого президента Ігоря Додона, підписав укази про призначення двох міністрів. Про це повідомляють Патріоти України.

Сільвія Раду - новий міністр охорони здоров'я, праці та соцзахисту, а міністерство сільського господарства очолив Ніколае Чубука. Спікер прокоментував відмову президента Ігоря Додона підписати призначення Раду і Чубука.

"Додон відмовився дотримуватися закону, тому зараз я виконую його обов'язки. Хочу запитати - а чи потрібен нам інститут президентства і президент, чи варто витрачати на це гроші, якщо вже в четвертий раз ми виконуємо його обов'язки", - заявив Канду, висловивши надію, що таке більше не повториться.

"Але у разі чого, у нас є Конституційний суд, парламент і уряд, які допоможуть нам подолати кризу", - додав Канду.

Як відомо, Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив президента країни Ігоря Додона з посади.

"Відмова президента призначити нових міністрів після повторної пропозиції прем'єр-міністром кандидатур є тимчасовою нездатністю президента виконувати свої обов'язки", - йдеться у рішенні суду.

Це вже четверте відсторонення чинного президента Ігоря Додона. Згідно з рішенням КС від 17 жовтня 2017 року, тимчасово виконувати обов'язки президента і підписувати укази про призначення, у разі необхідності, можуть спікер парламенту або прем'єр-міністр.

Джерело: NewsMaker

Україна знищила ППО ворога 4-ма літаками, коли НАТО підніме свої - від РФ нічого не залишиться, - Арестович

субота, 13 серпень 2022, 7:15

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович упевнений убезглуздості шантажу з боку Росії, чого б він не торкався - катастрофи на АЕС, ядерної зброї або захоплення Сувалкського коридору. Як він заявив в ефірі "Фейгін LIVE", сьогодні військове коман...

Прем'єр-міністра Угорщини Орбана через його нацистські заяви викликають на допит до Румунії

субота, 13 серпень 2022, 6:33

Глава Національної ради з протидії дискримінації (CNCD) сусідньої до Угорщини Румунії Асталош Чаба в п’ятницю оголосив, що викличе прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у зв’язку із скаргою на його скандальний виступ у румунському курортному містечк...