До Львова, Луцька та Тернополя після Нового року подадуть перші позови від нащадків власників польських маєтків, що зараз знаходяться на українській території, повідомляють Патріоти України з посиланням на польське видання "Prawica".
Представники товариства поляків, чиї предки жили на західноукраїнських теренах, заявляють, що володіють величезною кількістю документів, які підтверджують їхнє право власності на землі і нерухомість. Деякі позивачі вимагатимуть матеріального відшкодування, а інші повного повернення своєї власності. Загалом польські активісти підготували матеріали на 1,6 тисяч позовів.
"Всі ці позови стали можливі в зв'язку із закінченням дії мораторію на торгівлю землею в Україні з 1 січня 2017 року та зняттям Єврокомісією обмежень на володіння землею в зарубіжних державах", -пише видання.
Варто зазначити, що зворотній процес про повернення відібраних маєтностей у Західній Галичині, Західній Волині, Лемківщині практично не починався. Нащадки зігнаних зі своїх земель українців також мають вимагати відшкодування своєї власності. Однак все це коштує шалених зусиль та коштів.
Нагадаємо також, що 20 жовтня цього року Верховна Рада і польський Сейм прийняли спільну Декларацію пам'яті, в якій сторони засудили розділ Польщі, в результаті чого Західна Україна увійшла до складу Радянського Союзу.
Пізніше, син лідера УПА Романа Шухевича - депутат Юрій Шухевич засудив цю Декларацію, тому що депутати своїми голосами фактично визнали, що західноукраїнські землі були відірвані від Польщі незаконно, і що Західна Україна - історична територія іншої держави.
Звісно, ні про яку «лінію Керзона», що встановлювала межі двох народів за умовами Версальського миру, і котра пролягала західніше сучасного польсько-українського кордону, у сусідній державі згадувати не люблять, а в нашій– партнерам не нагадують.
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...