​Поляк полякам - не варто бити українцям у спину: Президент Євроради розкритикував "антибандерівський" закон Варшави

В інтересах поляків та українців якомога швидше вибудувати фундамент для поєднання та порозуміння, а не конфлікту, радить виважений європейський політик своїм задиркуватим співвітчизникам.

Про це заявив президент Євроради Дональд Туск в інтерв’ю польському телеканалу tvn24, коментуючи українську поправку в законі про Інститут національної пам’яті Польщі, зазначають Патріоти України.

“Йдеться не про те, щоб не говорити правду, адже лише правда може бути фундаментом для примирення. В інтересах Варшави і Києва, поляків та українців, є потреба якомога швидшої побудови фундаменту поєднання, а не конфлікту”, - наголосив Туск.

Досвідчиний політик вважає, що так звана українська поправка в законі про ІНП Польщі є "нерозумним" підходом, адже з такою позицією Польща навряд чи зможе чогось досягнути. "Скоріше за все буде реакція іншої сторони, і врешті ми посваримося", - пояснив Туск.

Також президент Євроради нагадав, що Польща свого часу пройшла складний шлях історичного примирення з Німеччиною, і це вимагало багато зусиль від простих людей, церков, влади. “Того самого ми потребуємо у відносинах з Україною, але нинішню ситуацію не можна порівнювати з процесом польсько-німецького поєднання”, - наголосив екс-прем’єр Польщі.

Туск зауважив, що Київ сьогодні як ніколи потребує підтримки від Заходу, і зокрема від Польщі, особливо у світлі останніх заяв про Україну президента США Дональда Трампа.

Він додав, що у декількох розмовах з ним Трамп не приховував, що "в нього менше ентузіазму щодо України і він з більшим розумінням ставиться до того, що, м'яко кажучи, зробила Росія в Україні".

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда перебував з візитом у Луцьку, щоб взяти участь в заходах, приурочених до 75 річниці Волинської трагедії. Своєю чергою Петро Порошенко у Польщі відвідав відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової.

Євреї зі зброєю в руках битимуться проти Путіна: Лідер рабинів України закликав світ допомогти нашій спільній Батьківщині зупинити агресора

субота, 29 січень 2022, 9:22

Українські євреї будуть єдині зі своїми співгромадянами, щоб зі зброєю в руках протистояти російській навалі. Голова федерації єврейських громад України Меїр Стамблер закликав світ "стати на захист України" від Путіна. Про це він заявив в інтерв'ю ліде...

Суми чинитимуть опір: Будівлю патрульної поліції області укрірили для оборони стіною мішків з піском: що відбувається і чому не треба панікувати. Фото

субота, 29 січень 2022, 8:25

Варто зазначити, що у випадку наступу росіян на Харків, Суми опиняться на шляху одного з можливих напрямків удару. 300-тисячне місто ,що розташоване всього в 20 км від державного кордону може видатись московським стратегам легкою здобиччю. У Сумах буді...