​Поляк полякам - не варто бити українцям у спину: Президент Євроради розкритикував "антибандерівський" закон Варшави

В інтересах поляків та українців якомога швидше вибудувати фундамент для поєднання та порозуміння, а не конфлікту, радить виважений європейський політик своїм задиркуватим співвітчизникам.

Про це заявив президент Євроради Дональд Туск в інтерв’ю польському телеканалу tvn24, коментуючи українську поправку в законі про Інститут національної пам’яті Польщі, зазначають Патріоти України.

“Йдеться не про те, щоб не говорити правду, адже лише правда може бути фундаментом для примирення. В інтересах Варшави і Києва, поляків та українців, є потреба якомога швидшої побудови фундаменту поєднання, а не конфлікту”, - наголосив Туск.

Досвідчиний політик вважає, що так звана українська поправка в законі про ІНП Польщі є "нерозумним" підходом, адже з такою позицією Польща навряд чи зможе чогось досягнути. "Скоріше за все буде реакція іншої сторони, і врешті ми посваримося", - пояснив Туск.

Також президент Євроради нагадав, що Польща свого часу пройшла складний шлях історичного примирення з Німеччиною, і це вимагало багато зусиль від простих людей, церков, влади. “Того самого ми потребуємо у відносинах з Україною, але нинішню ситуацію не можна порівнювати з процесом польсько-німецького поєднання”, - наголосив екс-прем’єр Польщі.

Туск зауважив, що Київ сьогодні як ніколи потребує підтримки від Заходу, і зокрема від Польщі, особливо у світлі останніх заяв про Україну президента США Дональда Трампа.

Він додав, що у декількох розмовах з ним Трамп не приховував, що "в нього менше ентузіазму щодо України і він з більшим розумінням ставиться до того, що, м'яко кажучи, зробила Росія в Україні".

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда перебував з візитом у Луцьку, щоб взяти участь в заходах, приурочених до 75 річниці Волинської трагедії. Своєю чергою Петро Порошенко у Польщі відвідав відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової.

Сплатити хабар фінансово здатні не усі: Чоловіків із реєстрацією в "ДНР" не випускають навіть у Росію

середа, 17 серпень 2022, 19:14

На Донеччині чоловіків із міст, окупованих Росією з 2014 року, не випускають за кордон "ДНР" ні в Росію, ні навіть на захоплену частину Запоріжжя. Про це у Телеграмі повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, інформують Патріоти Украї...

У Путіна підгорає, а Медведєв трясе повітрям: Орєшкін розповів, що коїться на "болотах"

середа, 17 серпень 2022, 18:44

Росія активно готується до проведення так званих референдумів на захоплених територіях на півдні України. Зокрема, днями гауляйтер Запорізької області Євген Балицький заявив про початок підготовки до "голосування". Усі ці розмови призвели до нещодавньо...