"Паутин Паутиныч": ЗМІ розповіли, як жив Володимир Путін в 90-ті

У 90-х роках Путіна вважали пішаком Березовського, назвали сірою мишою і "Паутин Паутинычем" та особливо не шанували.

Темне минуле Путіна. Фото: ЖЖ.

У нинішнього президента Росії Володимира Путіна в 1990-х було прізвисько "Паутин Паутиныч", великою повагою у оточуючих він не користувався. Про це заявив російський журналіст Володимир Іванідзе, один з експертів фільму "Хуізмістерпутін?", повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

За його словами, інтерес до минулого Путіна виник у зв'язку з вбивством мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака.

"В кінці 1990-х я працював в газеті" Ведомости ". Спочатку Путін став прем'єром, а потім Єльцин призначив його своїм наступником. Само собою зрозуміло, що тоді з'явився інтерес до його постаті. Ще раніше я вже зустрічав прізвище Путіна в матеріалах кримінальної справи - знайомий слідчий з особливо важливих справ займався справою про корупцію в органах влади Санкт-Петербурга, більш відомою, як "справа Собчака". Там багато хто засвітився, і прізвище "Путін" там фігурувало. Але він тоді ще особливо не виділявся. Не було мотивації серйозно ним займатися, багато хто був упевнений, що це черговий пішак Березовського. Його знали ті, хто був усередині всієї цієї системи: бандити, Петров, Кузьмін з Малишевського угруповання, Кумарин з Тамбовського ОЗУ і інші персонажі", - розповів Іванідзе.

Також він зазначив, що в зв'язку з цією темою у нього виник інтерес до персони самого Путіна. Саме це і послужило причиною, по якій журналіст взявся вивчати структуру бізнес-імперії російського президента.

Іванідзе розповів, що в ті часи майбутнього російського президента особливо ніхто не шанував.

"Для більшості людей він був сірою мишою. Хоча в Пітері в ті часи у нього було дуже характерне прізвисько "Паутин Паутиныч". Це мені розповідала жінка, яка займалася бізнесом, і у неї на очах застрелили чоловіка. Зараз вона живе у Франції, а тоді жила в Петербурзі, між бандитами і "собчаками", - сказав журналіст.

Іванідзе розповів, як відправився в Санкт-Петербург збирати матеріал для розслідування по Путіну.

"Я поїхав і в кінцевому підсумку виявив масу матеріалів ... Я зайнявся цим серйозно. Не гірше якогось фінінспектора перевіряв цифри, вартість різних матеріалів, металів, нафти і намагався зрозуміти, про яку суму вкрадених грошей може йти мова. Я виявив, що там було вкрадено як мінімум від 90 до 120 мільйонів доларів. Це були гігантські суми. Потім я почав "витягувати" власників компаній, які отримували від Путіна всі ці фальшиві ліцензії та контракти ... ", - розповів журналіст.

Як повідомлялося раніше в ЗМІ, в січні 2016 року український режисер-документаліст Валерій Балаян презентував документальний фільм-розслідування "Хуізмістерпутін?" про кримінальне минуле та сьогодення президента Росії.

"Маємо бути готовими": Прикордонники не виключають можливого наступу РФ у Сумській області

субота, 25 травень 2024, 7:22

Українські прикордонники не виключають, що росіяни можуть розпочати наступ у Сумській області, як це сталося у Харківській області. Хоча зараз окупанти не мають достатньо сил для цього. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Державної пр...

Путін не зупиниться: РФ оголосить нову хвилю мобілізації до кінця 2024 року, щоб продовжити наступ в Україні, - FT

субота, 25 травень 2024, 6:30

Російська Федерація буде змушена оголосити чергову хвилю мобілізації до кінця 2024 роки попри те, що наразі її численність більше від української, пише Financial Times. Осію 2022 року Росія вже оголошувала про мобілізацію 300 військових. Однак тоді це ...