Передвиборна боротьба: Посол України в Німеччині пояснив, чому Штайнмаєр почав загравати з Росією

Росія дуже потужно працює над тим, щоб ще більше "вбити клин" у німецьке суспільство, намагаючись зробити все можливе і неможливе, щоб Меркель не стала знову канцлером.

Франк-Вальтер Штайнмаєр. Фото:www.bbc.com

Посол України в Німеччині Андрій Мельник пояснює позицію міністра закордонних справ цієї країни Франка-Вальтера Штайнмайера щодо Росії внутрішньополітичними причинами. Про це він розповів в інтерв'ю lb.ua, зазначають Патріоти України.

За словами Мельника, внутрішня ситуація в Німеччині стає все складнішою, що насамперед пов'язано з початком виборчої кампанії, яка неофіційно вже почалася. Вибори в Німеччині пройдуть у вересні 2017 року, однак вже зараз в рамках діючої коаліції проглядаються серйозні тріщини: головним чином, між ХДС нинішнього канцлера Ангели Меркель і ХСС прем'єр-міністра Баварії Хорста Зеехофера.

"Для нас реальна небезпека полягає в тому, що саме в ХСС є тенденція до, по-перше, набагато більш жорсткого курсу стосовно біженців та міграції в цілому. А це, очевидно, також включає скептицизм щодо безвізового діалогу з третіми країнами", - пояснив посол.

"По-друге, протистояння по лінії ХДС-ХСС несе в собі серйозні загрози для продовження режиму санкцій щодо Росії. Не секрет, що той же Зеехофер їздив до Москви у січні цього року і вів розмову з Путіним про санкції. І взагалі багато політиків ХСС виступають за пошук шляхів нормалізації відносин з росіянами. У нас такий "крен" викликає серйозну стурбованість, тому і на цьому фронті посольство намагається протидіяти такому невтішному сценарію", - додав Мельник.

Також активізацією передвиборної боротьби дипломат пояснює зміну позиції глави МЗС ФРН Франка-Вальтера Штайнмайера щодо РФ. "Другий блок, який викликає у нас серйозну стурбованість також в рамках розпочатого виборчого процесу - це хитка позиція ще одного члена нинішньої правлячої коаліції - Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), яку очолює віце-канцлер Зігмар Габріель.

Ми з великим занепокоєнням фіксуємо за останні три місяці ряд заяв і закликів як самого лідера СДПН, так і іншого представника цієї партії - глави МЗС Франка-Вальтера Штайнмаєра з надмірно примирливим, на наше переконання, тоном щодо Росії. Мова йде, насамперед, про те, що санкції проти Кремля можуть бути ослаблені, якщо буде досягнуто прогресу в Мінському процесі", - заявив Мельник.

На думку посла, «секрет» зміни акцентів у ставленні до Росії дуже простий, і він лише частково обумовлений зовнішньополітичними міркуваннями: швидше за все, лідерами соціал-демократів було прийнято рішення (хоча про це поки ніхто не говорить публічно) спробувати вирватися з ролі "молодшого партнера" коаліції ХДС/ХСС-СДПН.

Він зазначив, що єдиний шанс сьогодні це зробити - ініціювати ліво-центристський альянс з двома опозиційними силами - Партією лівих і Партією зелених. Мельник розповів, як сама Росія в свою чергу намагається вплинути на політичну ситуацію в Німеччині.

"Мова йде про відверте загравання Росії як з крайніми лівими, так і крайніми правими. Ми бачимо, що партія "Альтернатива для Німеччини" знову стрімко набирає популярність. Зараз її підтримка коливається на межі 12-13%. Це дуже серйозний показник - більше, ніж кожна з двох опозиційних сил в парламенті – "ліві" і "зелені" - мають сьогодні", - зазначив він.

Також можна говорити про суттєвий вплив на російськомовний електорат - мігрантів з колишнього СРСР, які "хоч і мають німецькі паспорти, але дивляться кожен день російське ТБ". "Їх як мінімум 2-3 мільйони, тому можна собі уявити, наскільки серйозними можуть бути наслідки, якщо Кремлю вдасться повною мірою інструменталізувати цю частину населення і маніпулювати нею у своїх агресивних інтересах", - пояснив посол.

На думку Мельника, Росія дуже потужно працює над тим, щоб ще більше "вбити клин" у німецьке суспільство, намагаючись зробити все можливе і неможливе, щоб Меркель не стала знову канцлером. "Для цього, повірте, Москва готова використовувати будь-які засоби. Оскільки не секрет, що саме Меркель була, є і буде дійсно тим, якщо хочете, якорем, який надійно тримає український корабель у бурхливих європейських водах", - зазначив він.

У свою чергу українська сторона, за словами посла, вже зараз прекрасно усвідомлює існуючі ризики від відповідних політичних процесів в Німеччині для України, аналізує їх, активно діє і налагоджує необхідні контакти.

Поспішають, як можуть: Норвегія уточнила, коли передасть Україні всі обіцяні винищувачі F-16

четвер, 15 травень 2025, 23:25

Норвегія завершить поставку обіцяних літаків F-16 Україні протягом 2025 року, заявив міністр оборони країни Туре Сандвік, передають Патріоти України з посиланням на NRK. Він нагадав, що частину літаків Норвегія вже передала Україні. Інші борти надають ...

Відправив до Шойгу: Путін звільнив головкома сухопутних військ

четвер, 15 травень 2025, 23:00

Російський диктатор Володимир Путін звільнив головнокомандувача сухопутних військ армії РФ Олега Салюкова та перевів на іншу посаду. Про це свідчить відповідний указ, передають російські медіа, передають Патріоти України. Новим головнокомандувачем Сухо...