Перша частина поданого в ЄСПЛ позову стосується захоплення українських кораблів, а друга - подальшого поводження з моряками, - заступник голови Мін'юсту

Під час захоплення суден проти українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей.

Іван Ліщина. Фото: Український тиждень.

У заяві, яку Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через захоплення РФ українських моряків, йдеться про використання російською стороною озброєння, яке могло призвести до загибелі людей. Про це розповів заступник голови Міністерства юстиції України і уповноважений з питань Європейського суду Іван Ліщина, передають Патріоти України.

За його словами, документ містить інформацію про російську анексію Криму, Керченську протоку, Азовське море і його значення для України. Також присутні два епізоди, пов`язані з порушенням прав людини. "Перша частина - це напад на українські кораблі, їх розстріл зі зброї і захоплення. Друга частина - це поводження з українськими моряками після їх захоплення", - розповів Іван Ліщина.

При цьому заступник голови Мін`юсту підкреслив, що при захопленні українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей. "Стрілянина велася по силуету корабля, не по гвинтах, не спереду. Оскільки кораблі невеликі, кілька попадань призвели б до загибелі людей. Тому тут є очевидні підстави говорити про те, що сам процес був побудований таким чином, що була висока ймовірність, що хтось буде вбитий", - зазначив Іван Ліщина.

Він додав, що українська сторона вбачає в цьому порушення права на життя, яке передбачене Женевською конвенцією, і підкреслив, що "не було юридичних підстав для того, щоб відкривати вогонь по українських кораблях".

Слідом за Лісовим: Ще один високопосадовець відмовився від наукового ступеня

середа, 31 травень 2023, 22:43

Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак офіційно відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук. Про це він повідомив у Telegram, передають Патріоти України. Бабак нагадав слова українського філософа Вол...

"Більшу частину міста контролює ворог": У Міноборони розповіли, що наразі відбувається у Бахмуті

середа, 31 травень 2023, 22:30

У Міноборони пояснили, що наразі відбувається у Бахмуті. Про це в ефірі телемарафону розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передають Патріоти України. Маляр зазначила, що не дивлячись на відносне затишшя по новинам із Бахмуту, там в останн...