Перша частина поданого в ЄСПЛ позову стосується захоплення українських кораблів, а друга - подальшого поводження з моряками, - заступник голови Мін'юсту

Під час захоплення суден проти українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей.

Іван Ліщина. Фото: Український тиждень.

У заяві, яку Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через захоплення РФ українських моряків, йдеться про використання російською стороною озброєння, яке могло призвести до загибелі людей. Про це розповів заступник голови Міністерства юстиції України і уповноважений з питань Європейського суду Іван Ліщина, передають Патріоти України.

За його словами, документ містить інформацію про російську анексію Криму, Керченську протоку, Азовське море і його значення для України. Також присутні два епізоди, пов`язані з порушенням прав людини. "Перша частина - це напад на українські кораблі, їх розстріл зі зброї і захоплення. Друга частина - це поводження з українськими моряками після їх захоплення", - розповів Іван Ліщина.

При цьому заступник голови Мін`юсту підкреслив, що при захопленні українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей. "Стрілянина велася по силуету корабля, не по гвинтах, не спереду. Оскільки кораблі невеликі, кілька попадань призвели б до загибелі людей. Тому тут є очевидні підстави говорити про те, що сам процес був побудований таким чином, що була висока ймовірність, що хтось буде вбитий", - зазначив Іван Ліщина.

Він додав, що українська сторона вбачає в цьому порушення права на життя, яке передбачене Женевською конвенцією, і підкреслив, що "не було юридичних підстав для того, щоб відкривати вогонь по українських кораблях".

У партії Вакарчука мають умови коаліції з Порошенком і Тимошенко (відео)

понеділок, 22 липень 2019, 0:24

Лідер політсили заявив, що переговори про створення коаліції партія почне після оголошення офіційного оголошення результатів виборів Центральною виборчою комісією. Партія "Голос" готова вести переговори про створення коаліції з партіями "Європейська со...

Другий номер "Голосу" розповіла, кого вони готові делегувати в прем'єри (відео)

понеділок, 22 липень 2019, 0:00

"Голос" уже підготував свій проєкт коаліційної угоди, який будуть пропонувати підписати потенційним партнерам. Голова партії "Голос", другий номер у її виборчому списку Юлія Клименко заявила, що політсила готова делегувати Святослава Вакарчука на посад...