Перша частина поданого в ЄСПЛ позову стосується захоплення українських кораблів, а друга - подальшого поводження з моряками, - заступник голови Мін'юсту

Під час захоплення суден проти українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей.

Іван Ліщина. Фото: Український тиждень.

У заяві, яку Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через захоплення РФ українських моряків, йдеться про використання російською стороною озброєння, яке могло призвести до загибелі людей. Про це розповів заступник голови Міністерства юстиції України і уповноважений з питань Європейського суду Іван Ліщина, передають Патріоти України.

За його словами, документ містить інформацію про російську анексію Криму, Керченську протоку, Азовське море і його значення для України. Також присутні два епізоди, пов`язані з порушенням прав людини. "Перша частина - це напад на українські кораблі, їх розстріл зі зброї і захоплення. Друга частина - це поводження з українськими моряками після їх захоплення", - розповів Іван Ліщина.

При цьому заступник голови Мін`юсту підкреслив, що при захопленні українських військових застосовувалася зброя, тож була висока ймовірність загибелі людей. "Стрілянина велася по силуету корабля, не по гвинтах, не спереду. Оскільки кораблі невеликі, кілька попадань призвели б до загибелі людей. Тому тут є очевидні підстави говорити про те, що сам процес був побудований таким чином, що була висока ймовірність, що хтось буде вбитий", - зазначив Іван Ліщина.

Він додав, що українська сторона вбачає в цьому порушення права на життя, яке передбачене Женевською конвенцією, і підкреслив, що "не було юридичних підстав для того, щоб відкривати вогонь по українських кораблях".

Резніков анонсував ще більше "подарунків": Україна отримала нову партію РСЗВ M270 з Великої Британії

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:29

В Україну прибула нова партія РСЗВ М270 від Великої Британії. Про це у Twitter повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, передають Патріоти України. "Велика Британія обіцяла, Велика Британія виконала! В Україну прибули нові РСЗВ М270", - напи...

"Відірвало дупу" в буквальному сенсі: Що відомо про колаборанта, який постраждав внаслідок вибуху в Мелітополі

п’ятниця, 12 серпень 2022, 11:59

Внаслідок ранкового вибуху в Мелітополі постраждав колаборант Олег Шостак. Про це повідомляє РІА "Мелітополь", передають Патріоти України. Він очолює так званий «департамент зі зв’язків із громадськістю у військово-цивільній адміністрації» Запорізької ...