Україна в 90-х роках не мала шансів зберегти свій ядерний потенціал, тому її відмова від ядерної зброї була вирішена наперед. Про це заявив перший Президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю сайту "Сегодня", повідомляють Патріоти України.
"У нас не було власної української ядерної зброї. Це була зброя, вироблена в Росії і розміщена на території України: 165 ракет, 10 боєголовок", - сказав колишній глава держави.
За словами Кравчука, перед українською владою неминуче повинно було постати питання заміни боєголовок, "тому що вони не вічні".
"Я називаю цифру: в 1998 році боєголовки потрібно було б починати міняти. Інакше вони б ставали небезпечними. У нас в Україні боєголовки замінити не можна. Боєголовки не продаються на базарі. Значить, нам потрібно було звернутися до Росії, щоб вони нам їх замінили, нам на нашій землі, українській незалежній землі, українські боєголовки. Це реально?", - задав він риторичне питання.
"Що нам робити? Мені що робити? Залишитися з боєголовками, які стають небезпечними, або знайти шлях їх вивезти з України? Я знайшов цей шлях. Все. Крапка. Я навіть не хочу більше про це говорити. Тому що говорити з невігласами означає принижуватися. Я більше не хочу, я втомився. Тому що зараз говорять: мовляв, якби у нас була ядерна зброя, якби у діда було щось, дід би був молодим", - зазначив перший Президент.
Крім того, за словами Кравчука, на Україну чинився безпрецедентний тиск з боку США, Європи і Росії.
"Тому що всі наші боєголовки були спрямовані на Сполучені Штати Америки. Вони не могли чекати, поки ми щось придумаємо. А ми придумати щось не могли. Тому це тиск був закономірно з їх точки зору", - додав він.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: