США розглядають питання про сприяння будівництву плавучих терміналів з прийому та зберігання СПГ біля берегів Хорватії (біля острова Крк) і Греції. Газ, що поставляється на ці термінали, може піти в Болгарію, Угорщину, Румунію, Молдову, Сербію і балтійські країни, а також в Україну, сказав спецпредставник американського держдепартаменту з енергетики Амос Хохштайн, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Американський СПГ «допоможе, зокрема, диверсифікувати систему постачань в Східну Європу, що добре для всіх зацікавлених сторін», сказав представник Держдепу. Він нагадав, що 27 квітня в Португалію прибула перша партія американського сланцевого газу. «Це початок важливою ери в поставках американського газу», - сказав Хохштайн.
США стали найбільшим в світі виробником природного газу за рахунок видобутку зі сланцевих порід, а в 2016 році стануть нетто-експортером "блакитного палива", відзначає Bloomberg з посиланням на дані Bank of America Merrill Lynch.
Експорт сланцевого газу в зрідженій формі США почали в лютому. Першим одержувачем за контрактом з компанією Cheniere Energy стала Бразилія. Cheniere підписала також довгострокові угоди на поставку ЗПГ з британською BG Group, іспанською Gas Natural і португальською Galp Energia.
Росія у межах поступок для досягнення миру в Україні готова припинити війну та "відмовитися від повного захоплення української території". Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в четвер, 24 квітня, передають Патр...
НАТО є гарною концепцією в інтересах США, але кожен партнер у цьому альянсі має нести "свою ношу". Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо в інтерв'ю The Free Press, опублікованому 23 квітня. За його словами, практично кожен американський през...