Поки "газовий король" чкурнув до Лондона: Бізнес втікача Оніщенка вже почали дерибанити - експерт

Нардеп чекатиме зміни української влади, залишаючись на туманному Альбіоні.

Оніщенко спробує отримати у Великобританії політичний притулок. Фото:vgolos.com.uaКапітал мільйонера-втікача Оніщенка почали успішно ділити. Про це, як вважає політолог Кирило Молчанов, свідчать останні гучні події, передають Патріоти України з посиланням на Новый регион.

З точки зору експерта, незважаючи на те що народного депутата Олександра Оніщенка викликають на допит в Національне антикорупційне бюро, сам Оніщенко знаходиться в Лондоні і готується судитися з українськими правоохоронцями.

"НАБУ просто грає з якимось не дуже тямущим хлопчиком для биття. Всім давно зрозуміло, що він втік ще до того, як проголосували в парламенті за зняття з нього недоторканності. І об'єктивно, скільки б йому зараз не слали повісток, він вже не повернеться в Україну для надання свідчень", - зазначив Молчанов.

Відповідно до думки експерта, ситуація з бізнесом Оніщенком показова, і влаштована спеціально. "Природно, всі олігархи, які звідси виїжджають, їх бізнес рано чи пізно стає об'єктом нового дерибану. Ясна річ, що це буде, з одного боку, спосіб відкупиться від кримінального переслідування для Оніщенка.

З іншого боку - те, що він поїхав і немає контролю. Це може бути якщо не влада, то, скажімо так, конкуренти або рейдери будуть відбирати. Наскільки довго це все затягнеться? Швидше за все, як свого часу Аваков деякий час пересидів в Італії, так само і Оніщенко пересидить просто до зміни влади, а потім просто повернеться назад", - впевнений Молчанов.

Крім того, експерт зазначив, що Оніщенку, швидше за все, вдасться отримати політичний притулок у Великобританії. Ця країна мільйонером була обрана через особливості англійської системи права. "Я думаю, це більше пов'язано з тим, що англійська система права відрізняється від континентальної, від романо-германської та України.

Тому, скоріше, це лінія захисту розуміє, що там йому буде простіше або отримати притулок або якомога довше тягнути час, щоб питання про його видачу не стояло", - підсумував політолог.

Експерт Руслан Бортник вважає, що на відміну від справи нардепа Ігоря Мосійчука, ситуація з Олександром Оніщенком не виглядає, як спроба залякати парламент. Депутат від "Волі народу", з його точки зору, став жертвою, тому що був погано захищений і дуже багатий.

Як відомо, Оніщенко фігурує в справі про зловживання при реалізації газу, видобутого за участю "Укргазвидобування". За даними слідства, державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. Всього встановлено особи 20 чоловік, які, як вважають слідчі, входили до складу злочинної організації.

5 липня 2016 року парламент зняв недоторканність з Оніщенка, дав згоду на його затримання і арешт. За інформацією, яку ГПУ передали з прикордонної служби, Оніщенко залишив Україну 2 липня.

27 липня генпрокурор Юрій Луценко підписав повідомлення про підозру Оніщенку. На наступний день спеціалізована антикорупційна прокуратура передала його захисту і родичам депутата.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...