Україна стала непостійним членом Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй на 2016-2017 роки. Формально Україна стане непостійним членом Радбезу на першому засіданні ради, проведення якого заплановано у січні. Про це пише видання Новый регион, передають Патріоти України.
Україна зможе брати участь у всіх засіданнях Радбезу протягом двох років, що дозволить їй більш активно привертати увагу світової спільноти до конфлікту на сході країни, а також до анексії Криму.
Однак, будучи непостійним членом ради, Україні все одно не вдасться уникнути накладення Росією права вето на ті резолюції, які є вигідними для країни.
У зв'язку з цим, ряд українських дипломатів, політиків та експертів вважає за необхідне посилення роботи української делегації для позбавлення постійних членів Радбезу права вето в ситуаціях, пов'язаних зі злочинами проти людяності.
Крім того, Україна вважає пріоритетом під час членства в Радбезі ООН у 2016-2017 роках посилення ефективності механізмів боротьби з тероризмом.
Як відомо, 15 грудня Генеральна асамблея ООН Націй обрала Україну непостійним членом Радбезу ООН на 2016-2017 роки. 9 грудня Президент Петро Порошенко призначив главою представництва України в ООН Володимира Єльченка замість Юрія Сергєєва.
Неявка Путіна на зустріч з Зеленським на інспіровані самим кремлівським вождем переговори в Стамбулі чимало політиків та експертів сприйняли як прояв слабкості правителя Росії, всупереч тиражовано у кремлівською пропагандою вдачі "мачо". Але не Трамп
Для того, щоб Росія погодилася на припинення війни або хоча б тимчасове перемир’я, є два шляхи. Що це за шляхи, розповів ексміністр закордонних справ, дипломат, керівник Центру досліджень Росії Володимир Огризко в інтерв’ю «Главреду», передають Патріот...