Поправка "Скаженого Пса" Меттіса вже діє: США вирвали у Росії важливе оборонне замовлення для Індії

Індія донедавна залишалася ледве не єдиним стратегічним замовником ВПК Росії, який щорічно закупав продукції на багато мільярдів доларів.

Індуси вирішили придбати зброю у США. Ілюстрація: ССО.

Індія купить у США новітню систему протиповітряної і протиракетної оборони NASAMS-2. Вона призначена для захисту від повітряних атак, в тому числі за допомогою безпілотників і крилатих ракет. За даними The Times of India, вартість операції оцінюється в $ 1 млрд, передають Патріоти України.

Як зазначає видання, Індія вирішила придбати систему, отримавши статус «пріоритетного партнера США з торгівлі стратегічними товарами». Це дозволяє країні купувати озброєння в спрощеному порядку.
Міністр оборони США Джеймс Меттіс пояснив, що такі винятки можливі для залежних від російської зброї країн. У січні застопорилися переговори про постачання до Індії російських комплексів С-400, що тривали більше року. Крім того, в квітні був заморожений спільний з РФ проект по розробці винищувача п'ятого покоління на базі Су-57.

Генсек НАТО отримав заявку України на пришвидшений вступ до Альянсу, - заступник глави ОПУ

середа, 5 жовтень 2022, 0:35

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг отримав через дипломатичні канали заявку України на членство в Північноатлантичному Альянсі за прискореною процедурою, яку минулого тижня підписали президент, прем’єр і голова Верховної Ради. Про це на брифінгу...

"Граничну ціну на нафту включено": В ЄС погодили нові санкції проти РФ

середа, 5 жовтень 2022, 0:28

Представники держав Європейського Союзу досягли попередньої домовленості щодо нового пакету санкцій проти Росії через її війну з Україною. Зокрема й щодо обмеження ціни на російську нафту, проти чого раніше виступали Греція, Кіпр і Мальта. Про це повід...