Поранений звір шукає, де відігратись: Молдова може стати новою жертвою Кремля, - Wall Street Journal

Москва дуже легко може створити штучний конфлікт в маленькій східноєвропейській країні, де вже створила проросійський сепаратистський анклав - Придністров'я.

Ілюстрація:www.everyday.in.ua

Увага Заходу було зосереджено на Україні, яка стала головним полем агресії Володимира Путіна в Європі. Але зараз Кремль розгортає свій погляд в бік маленької, бідної Молдови, де Москва контролює сепаратистську територію під назвою "Придністров'я". Про це пише видання Wall Street Journal у редакційній статті, зазначають Патріоти України з посиланням на Zn.ua.

На цьому тижні виповниться 10 років з дня, коли прокремлівський режим в регіоні провів так званий "референдум", на якому нібито 97,2% жителів "проголосували" за анексію силами Росії. З нагоди цієї дати самозваний "президент Придністров'я" Євген Шевчук видав постанову з проханням до Росії, яка не визнає існування "республіки", приєднати сепаратистський молдавський регіон до своєї території.

Він також оголосив про створення комітету, який буде займатися гармонізацією "законів" Придністров'я до російського законодавства. Завершити цей процес він хоче до листопада. Видання нагадує, що Придністров'я - це законна територія Молдови, яка, однак, стала проросійським сателітом незабаром після оголошення Кишиневом незалежності від СРСР в 1990 році.

Молдавські зусилля повернути контроль над регіоном провалилися через вторгнення армії Росії. Путін ніяк не відреагував на постанову "придністровського президента", але навряд чи Шевчук видав його без згоди Кремля. Російські ЗМІ в захваті від ідеї анексувати молдавську територію, так само як і прокремлівські ідеологи, які вважають російською територією будь-яку частину Європи, де є значне російськомовне населення. А третину населення Придністров'я становлять етнічні росіяни.

Москва звинувачує Молдову і Україну в "тиску" на територію. Київ дійсно негативно ставиться до проросійського анклаву біля своїх кордонів, але він заперечує існування систематичної блокади зі свого боку. Оскільки політичний театр навколо прохання Тирасполя про анексію почав загострюватися, Путін вирішив продемонструвати м'язи в Придністров'ї.

У серпні Москва провела там танкові навчання. А раніше, в червні 2015 року, близько 400 російських військових провели маневри в сепаратистському анклаві. Також там залишається тисяча російських солдатів, яких Москва обіцяла вивести до 2002 року.

Видання припускає, що постанова Шевчука з проханням про анексію і військові навчання в Придністров'ї можуть виявитися спробою Путіна оцінити настрої на Заході перед наступним кроком. Саме тому США і лідери ЄС повинні дати йому чітко зрозуміти, що спроба окупації Придністров'я буде розцінена як незаконне зазіхання на суверенітет Молдови, а також ввести нові санкції.

Три "Урали" важкопоранених окупантів вивезли в бік Новоазовська: Спливли деталі "бавовни" в Маріуполі

вівторок, 23 квітень 2024, 10:59

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що ввечері в понеділок, 22 квітня, у лівобережному районі міста Сили оборони завдали удару по великому розташуванню окупантів. Про це він розповів в етері "Еспресо", передають Патріоти Украї...

"Бамблять" своїх: Російська авіація скинула ракету X59 на Бєлгородську область

вівторок, 23 квітень 2024, 10:53

У Бєлгородській області Росії біля села Красне в полі виявили ракету X59, передають Патріоти України з посиланням на ASTRA. Деталі: За інформацією російських журналістів, ракета "нештатно" зійшла за 92 км від кордону з Україною. Її знайшли 19 квітня....