«Прощай, немытая Россия!»: Трильйони доларів покинули недоімперію за допомогою друзів Путіна

Середньостатистичний зомборосіянін може сприйняти інформацію про те, що 1 300 000 000 000 доларів, вкрадених у громадян Росії командою російського ж президента Путіна, є показник багатства його країни. І це буде помилкою.

Володимир Путін. Фото: from-ua.com

З Росії до кінця 2014 року вивели в офшори більше 1,3 трлн. доларів США. Це більше, ніж за аналогічний період вивів Китай, чия економіка в вісім разів більше, ніж економіка Росії, пишуть Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.

Результати дослідження, яке провів для міжнародної неурядової організації Tax Justice Network професор Колумбійського університету, колишній економіст консалтингової компанії McKinsey & Co Джеймс Генрі, показують, що з країн, що розвиваються, до кінця 2014 року в офшори було виведено понад $12 трлн. Відтік з Росії склав $1,3 трлн. Дослідження проводилося протягом останніх 18 місяців, у своїй роботі Джеймс Генрі використовував офіційні дані міжнародних організацій, зокрема МВФ і ООН.

З Китаю (а також Гонконгу і Макао) в офшори до кінця 2014 року були виведені $1,2, стверджує дослідник. Малайзія, Таїланд та Індонезія також займають високі позиції в списку країн з найбільшим відтоком капіталу в офшори.

Генрі заявив, що його дослідження показало, що мотивацією для виведення коштів в офшори є не тільки ухилення від податків. За його словами, злочинці і корупціонери також використовують офшори, щоб приховати свої гроші. Професор описав мешканців офшорних юрисдикцій як учасників сцени в барі з фільму «Зоряні війни», де зібрана строката група сумнівних міжгалактичних персонажів.

«Це як сцени з« Зоряних воєн »: в одному кутку - неплатники, в іншому - торговці зброєю, в третьому - корупціонери. Є й ті, хто використовує офшори для відмивання грошей або шахрайства ».

Генрі також уточнив, що в якості «податкових притулків» вибираються не тільки
такі екзотичні місця, як Каймани, де можна ефективно приховати капітал, але і деякі штати Америки, такі як Делавер, де в іноземних інвесторів є можливість відкрити компанію без чіткої вказівки кінцевого власника.

Україна виробляє більше зброї, ніж будь-коли, але: У WSJ вказали на ключову проблему

вівторок, 20 травень 2025, 9:32

Після початку повномасштабного військового вторгнення Росії Україна значною мірою покладалася на допомогу союзників, однак тепер країна виробляє більше зброї, ніж будь-коли. Про це пише The Wall Street Journal, підкреслюючи, що, попри це, країна все ще...

"Це показує наш інтерес": Ексголова ЦРУ розповів про особливий "підтекст" угоди про корисні копалини України та США

вівторок, 20 травень 2025, 9:08

Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус інтерв'ю Radio NV заявив, що у нещодавно підписаній США та Україною угоді про корисні копалини є «підтекст з погляду безпеки», передають Патріоти У...