"Путін говорить про "злі сили", які "розтягують" і "розривають" українців і росіян, але тепер він каже не про один, а про два народи", - Ілларіонов

На думку екс-радника президента РФ, змінити свою точку зору Путіна змусив томос про автокефалію української церкви.

Путін перестав говорити про "один народ". Фото: ЕРА.

Головною ідеологічною новиною прес-конференції президента Росії Володимира Путіна стало визнання ним існування окремого українського народу. Таку думку висловив екс-радник президента РФ Андрій Ілларіонов у своєму LiveJournal, передають Патріоти України.

"Перший результат томосу – Путін визнав існування українського народу. Коли під час прес-конференції Путін уперше назвав український народ як такий, що існує окремо від російського народу, мені здалося, що або я недочув, або він обмовився. Однак, ніби навмисно, він ще двічі вимовив фрази, які недвозначно свідчили про те, що тепер він перестав ставити знак рівності між двома народами і називати їх одним і тим самим народом", – розповів він.

Ілларіонов навів цитати з прес-конференції президента, який двічі казав про "розтаскування російського та українського народів" та "подальший розрив між російським та українським народами". "Путін говорить про "злі сили", які "розтаскують" і "розривають" два народи, але тепер він каже не про один, а про два народи! А адже ще зовсім недавно він переймався страшною химерою – про єдиний російський народ", – підкреслив він.

Екс-радник нагадав, що з 2010-го до 2017 року Путін зробив кілька заяв, у яких підкреслював єдність білоруського, українського та російського народів. "Протягом останнього десятиліття неодноразово, зокрема востаннє – лише рік тому на подібній "великій прес-конференції", Путін ще стверджував, що "українець від росіянина нічим не відрізняється", що "ми – один народ". А ось рік тому... він уже казав про два народи", – зазначив Ілларіонов.

На його думку, змінити свою точку зору Путіна змусив томос про автокефалію української церкви, на отримання якого очікують у січні наступного року. "В улюбленій путінській ідеологічній формулі – "єдиний ринок, спільна мова, спільна віра, влада князя", що згуртовує, на його думку, в "єдину російську націю" росіян, українців і білорусів, раптово з'явилася дірка, яку неможливо залатати, – розкол у спільній православній вірі. Розкол, що проявляється, згідно з поясненнями Путіна, в розриві єдиного духовного зв'язку між двома нашими народами, а саме в припиненні поминання на проповідях в українських церквах імені пана Гундяєва (патріарха РПЦ Кирила. – ред.)", – написав екс-радник.

Він звернув увагу, що для Путіна єдиною духовною основою, яка з'єднувала російський і український народи, виявилося ім'я патріарха РПЦ. "Незалежно від того, наскільки це відповідало дійсності, можна зрозуміти українців, які вважали необхідним від такої скріпи позбутися. Яким би, м'яко кажучи, дивним, якщо не сказати, безглуздим, не здалося б таке, запропоноване Путіним, пояснення "розколу", "розриву" між російським та українським народами, але, за його словами, саме це непоминання Гундяєва священиками Православної церкви України стало якщо не єдиною, то головною причиною вимушеного визнання ним за українським народом права на самостійне існування", – підкреслив Ілларіонов.

Він додав, що Путін надає великого значення "духовному зв'язку", тому в його політиці тепер зросте значення Білорусі, яка поки що зберігає зв'язок із РПЦ. "Очевидно, саме остаточний провал проекту формування "єдиної російської нації" на "українському фронті" чималою мірою завдяки створенню незалежної Православної церкви України стимулював активізацію анексаційної діяльності Кремля на "білоруському напрямі", – підсумував Ілларіонов.

Отримували гроші від "анонімних платників": СБУ затримала киян, які навели російські ракети тиждень тому (фото)

середа, 27 вересень 2023, 12:44

Служба безпеки України затримала двох російських агентів, які коригували ракетну атаку РФ на Київ у ніч проти 21 вересня цього року. Напередодні обстрілу вони направили окупантам координати для удару по місту. Про це повідомляє пресслужба відомства, пе...

Їдуть вбивати українців за гроші: Окупант розповів дружині про мотиви російських військових. Перехоплення

середа, 27 вересень 2023, 11:28

Російський окупант розповів про мотиви загарбників, які їдуть воювати проти України. Багато хто з них вирушає вбивати українців зокрема й заради грошей. Про це стало відомо з телефонної розмови військового РФ із дружиною, перехопленої Головним управлін...