"Референдум вони із Трампом не обговорювали": Тука викрив чергову брехню Путіна

В період передвиборної істерики деякі політичні сили підхоплять ідею російського президента, і будуть доводити її необхідність. Адже саме заради цього Путін її озвучив.

Георгій Тука. Фото: Апостроф.

На зустрічі президентів США та РФ Дональда Трампа та Володимира Путіна не було ніякого обговорення проведення референдуму на Донбасі, це маніпуляція, передають Патріоти України.

"Ми є свідками відвертої маніпуляції з боку Кремля. І це вже не перший раз за останні дні, коли розповсюджується теза, що Путін з Трампом обговорювали ідею. Ніякого обговорення не було, було озвучення російським президентом цієї ідеї. Це не обговорення, це не діалог, це монолог", – сказав в коментарі заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука.

За його словами, ніякого референдуму на Донбасі не буде, бо це не відповідає чинному законодавству України, а Путін такими розмовами переслідує кілька цілей. "З точки зору політології, то я бачу два напрямки. Перший – продемонструвати своєму внутрішньому електорату те, що Москва – це голуб миру, і вони все роблять можливе для того, щоб припинити війну на Донбасі, а "київська хунта" не хоче миру. І Москва шукає будь-які компромісні рішення для того, щоб війна закінчилась. Ось одна з таких великих ініціатив Володимира Володимировича – провести референдум", – вважає Тука.

Другим напрямком чиновник вважає те, що в період передвиборної істерики політичні сили підхоплять ідею російського президента, і будуть доводити її необхідність. "Але будь-які подібні дискусії призводять до ослаблення внутрішньої стабільності нашої держави", – пояснює він.

Однак є побоювання того, що проросійськы європейські політики також зачепляться за дану пропозицію Путіна, і будуть її просувати в ЄС. "Якщо навіть подивитися на висловлювання нових політиків, які прийшли до влади в Італії, які стверджують, що в Криму був народний референдум і ніякої анексії не було, то я цілком припускаю, що ці самі сили підхоплять і цю ідею Путіна. І вони активізуються всередині ЄС в першу чергу. Але чи призведе це до зміни загальної політики ЄС, то навряд чи", – додав заступник міністра.

Джерело: Обозреватель

Путін переконаний, що Захід слабкий: Курносова пояснила, чи є в Кремля план Б

п’ятниця, 18 липень 2025, 23:25

Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...

Мерц висловив сумнів у тому, що Україна вступить в ЄС до 2034 року

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:14

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...