Реінкарнації не буде: Рада відмовилася голосувати за відновлення податкової міліції

В Україні скоро розслідувати економічні злочини не буде кому - Служба фінансових розслідувань ще не створена, а законопроект Мінфіну про фінансову поліцію завис в Кабміні.

Верховна Рада. Фото: Еспресо.

Верховна Рада відмовилася відновити податкову міліцію, але скасувала податок для спадкоємців другої черги За відповідне рішення проголосували 278 депутатів, пишуть Патріоти України з посиланням на 112.Україна.

Рада розглядала у другому читанні проект закону №0940 про оподаткування спадщини, в який закралася правка про податкову міліцію. Через це в Раді розпочалася гаряча дискусія.

Законопроектом пропонується скасувати оподаткування і здійснення грошової оцінки об'єктів спадщини, одержаних спадкоємцями першої та другої черги споріднення зі спадкодавцем. У першому читанні він був прийнятий ще в 2014 році.

Законом, зокрема, встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця не тільки першого ступеня споріднення, як це передбачено чинними вимогами Податкового кодексу України, а й другого ступеня споріднення.

Законодавчим актом також встановлено, що не проводиться оцінка об’єктів спадщини для цілей оподаткування, які успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого і другого ступенів споріднення, та уточнено порядок оподаткування подарунків.

Зазначимо, що ще до розгляду проекту закону депутати заблокували трибуну і звинуватили спікера у порушенні регламенту. Однак обговорення проекту закону все-таки розпочалося, незважаючи на запеклі протести окремих народних обранців.

"Я вважаю, що податкова міліція - це репресивний орган, який тисне на бізнес, при цьому не зменшуючи рівень фінансової злочинності. Ця спадщина, яка має залишитися в минулому. Відновлення повноважень податкової міліції призведе до затягування процесу створення нової служби фінансових розслідувань, це очевидно. А це передбачено указами президента, коаліційною угодою, яку ви підписали, і ви на цій базі створили уряд, а також нашими міжнародними зобов'язаннями і програмою уряду", - заявив міністр фінансів Данилюк.

У той же час голова профільного комітету Ніна Южаніна закликала колег забути про популізм.

"У такі відповідальні хвилини треба забути про весь популізм. Нікому не хочеться відновлювати репресивний орган, такий як податкова міліція. Але якщо ми цього не зробимо, це буде чергова помилка, якої припуститься цей парламент. Я прошу поставити на голосування в другому читанні і в цілому законопроект в редакції комітету. Саме комітету. На цьому наполягаю", - заявила Южаніна.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року Верховна Рада внесла низку змін в Податковий кодекс. В одному з них депутати помилилися і замість того, щоб дочекатися нового закону про створення Служби фінансових розслідувань, ліквідували податкову міліцію з 1 січня 2017 року.

Міністерство фінансів наполягає, що відновлювати податкову міліцію не потрібно, а замість цього пропонує прийняти закон про фінансову поліцію.

Росія готується до нової наступальної операції в Україні: Експерт пояснив, куди "посуне" ворог

субота, 5 квітень 2025, 17:22

Росія готується до нової наступальної операції в Україні. Наразі окупанти накопичують сили та засоби та менш активно тиснуть на фронті. Про це «24 Каналу» повідомив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, передают...

19 - у тяжкому стані: Кількість постраждалих від удару по Кривому Рогу збільшилася

субота, 5 квітень 2025, 17:00

До 72 зросла кількість постраждалих внаслідок ворожих атак на Кривий Ріг Дніпропетровської області 4 квітня. Про це повідомив голова ради оборони міста Олександр Вілкул у Telegram, передають Патріоти України. . Серед постраждалих – 11 дітей, зазначив ...