Росія - все? Китай забирає у Москви землі на Далекому Сході

Росія готується здати в оренду Китаю ще близько мільйона гектарів сільськогосподарських земель на Далекому Сході в розрахунку залучити інвестиції і збільшити доходи регіону. Таку пропозицію озвучив інвестиційний директор Агентства Далекого Сходу із залучення інвестицій і підтримки експорту Валерій Дубровський, повідомляють Патріоти України з посиланням на South China Morning Post.

За його словами, землі будуть відкриті для іноземних інвесторів, і в Росії розраховують головним чином на попит з боку китайських фермерів, які можуть бути зацікавлені у вирощуванні соєвих бобів, пшениці та картоплі. Низка китайських компаній вже висловила зацікавленість. Інвестори можуть отримати близько половини всіх пропонованих земель, ще 25% може відійти бізнесменам з Японії і Південної Кореї, зазначив Дубровський. Він наголосив, що всі 3 млн га придатних для АПК площ у Далекосхідному федеральному окрузі тепер доступні фермерам.

Пропонуючи значні площі дешевої землі, Росія прагне зміцнити співпрацю з КНР і, схоже, зацікавленість є з обох сторін, говорить Жан Сі, експерт з вивчення Росії Східно-китайського університету в Шанхаї. В умовах торгової війни зі США Китай запровадив мита на імпорт американських соєвих бобів, і наразі потребуєземель, аби власним виробництвом компенсувати нестачу поставок.

Китайські фермери вже активно забирають в оренду посівні площі за договорами оренди та іншими тимчасовими угодами, зазначає директор російського Інституту кон'юнктури агроринку Дмитро Рилько.

Разом з тим, незважаючи на зацікавленість сторін, ця угода має низку перешкод, додає Сі: "На російському Далекому Сході (де більшість складають етнічні українці, - ред.) існує політичний опір з боку місцевих жителів - їхню стурбованість викликає масштабний приплив китайських робітників і методи роботи, такі як використання занадто великої кількості пестицидів і добрив".

Рішення відкрити доступ до сільгоспземель для іноземних, у т.ч. числі китайських інвесторів, схоже, було прийнято в Москві, але те, наскільки гладко пройде його реалізація, залежатиме від позиції місцевих жителів, додає він.

Верещук прокоментувала чутки про своє нове "призначення"

субота, 20 квітень 2024, 18:41

Віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук відреагувала на інформацію у ЗМІ про "призначення" головою Тернопільської обласної військової адміністрації. Про це вона повідомила у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. "Сьогодні деякі ЗМІ написали,...

"Після того, як ми пройдемо Конгрес": Зеленський заявив, що Україна наближається до підписання "важливого договору" зі США

субота, 20 квітень 2024, 18:29

У травні або червні Україна може підписати договір про гарантії безпеки зі Сполученими Штатами. Про це президент України Володимир Зеленський заявив бразильським журналістам в інтерв’ю, відео якого пресслужба глави держави опублікувала 20 квітня, перед...