Розкатали губу: У Росії заявили про плани індустріальної колонізації Арктики та Далекого Сходу

Віце-прем'єр Рогозін вважає, що Росія повинна "навалитися усім світом" на питання повернення цих регіонів в тіло "російської індустріальної і культурної цивілізації".

Дмитро Рогозін. Фото:shentala.ru

Влада Росії повинна зробити все необхідне для індустріальної колонізації російської Арктики і Далекого Сходу. Про це 9 червня заявив віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін, повідомляють Патріоти України з посиланням на РИА Новости.

За його словами, Росія повинна "навалитися усім світом" на питання повернення цих регіонів в тіло "російської індустріальної і культурної цивілізації".

"Росія в останні роки почала роботу на двох великих напрямках. Один з них - це Далекий Схід, а інший - Арктика. Незважаючи на те, що обидва регіони, по суті, хоча і входять в територіальну зону Росії, належним чином не були колонізовані останнім часом. Особливо ці процеси піддавалися деградації в 90-і роки", - сказав Рогозін.

"Завдання стоять поруч, але вони дуже різні. Якщо на Далекому Сході можна використовувати більш-менш традиційні методи освоєння території і створення опорних точок зростання, то Арктика - це як стіна для альпініста. Якщо ви не будете володіти специфічними компетенціями, ви просто впадете в прірву, скотитеся вниз", - зазначив він.

Перш за все, за словами Рогозіна, треба говорити про єдину стратегію розвитку Арктики і технології освоєння: "Для цього повинні бути комплексні проекти, в реалізацію яких мають бути залучені найрізноманітніші російські і зарубіжні корпорації, малий і середній бізнес. Загалом треба навалитися "всією горою" на вирішення цього завдання", - резюмував Рогозін.

Новий план: США та Іран створять "лінію зв'язку" для проходу Ормузом, - CNN

понеділок, 22 червень 2026, 14:56

Сполучені Штати та Іран домовилися про створення спеціальної "лінії зв'язку". Вона дозволить забезпечити безпечний рух суден через Ормузьку протоку, передають Патріоти України з посиланням на CNN. Про створення "лінії зв'язку" спільно заявили посередни...

ЗСУ уразили центр космічного зв'язку в Росії та низку інших об'єктів - Генштаб

понеділок, 22 червень 2026, 14:04

Українські військові 21-22 червня завдали нових ударів по важливих об’єктах російських загабників. Про це повідомив Генштаб ЗСУ в понеділок, передають Патріоти України. . Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) заявив про ураження в ніч проти 21 ч...