Білборди в Донецьку закликають населення «голосувати за Донбас з російським серцем». Людям обіцяють більш достойне життя і пенсії в «мирній республіці». Аналітик консалтингової фірми Teneo Intelligence Отілія Дханд переконана, що ці «голосування» на окупованих українських територіях будуть лише «черговим кроком у тому, що Росія робить на Донбасі».
«Триває заміна першого порядку сепаратистів групою політичних кандидатів, яка бажана для управління територією», - вважає бельгійський експерт. Україна була кордоном між російською владою і західним впливом, який пережив дві революції за останні 14 років. Але в новому світовому порядку Дональда Трампа і Володимира Путіна про війну в Україні все більше забувають. Вона стає замороженою і без миру на горизонті. А Росія посилює свою зловісну хватку. Видання нагадує, що війна на Донбасі вже відібрала життя у більш ніж 10 тисяч людей і стала на заваді бажанням України приєднатися до ЄС і НАТО. Обстріли відбуваються щоденно. Щонайменше 39 мирних мешканців були вбиті, а 166 – поранені лише цього року, про що говорять дані ОБСЄ.
Росія відкинула всі заклики ввести в український регіон миротворців ООН, щоб захистити кордон між сусідніми країнами. Хоча міжнародні санкції проти Росії в силі, Україна не була пріоритетом для Трампа у його відносинах з Путіним. Обидва лідера у ці вихідні приїдуть в Париж, хоча не відомо, чи вони будуть проводити якусь зустріч до саміту G20 в кінці місяця. Що б не сталося, Україна навряд чи буде пріоритетом на порядку денному, перетворившись на втрату в ході зміни зовнішньої політики Америки.
Чоловік, який хоче стати головою так званої «ДНР» - це Денис Пушилін, який тимчасово керує бойовиками за підтримки Кремля. В сусідньому Луганську за владу бореться Леонід Пасічник, який колись очолював департамент СБУ з боротьби проти контрабанди, а тепер говорить про інтеграцію з Росією. Пушилін замінив на чолі російських бойовиків Олександра Захарченка, якого вбили в кафе в серпні.
На відміну від свого попередника, 37-річний ватажок бойовиків не носить камуфляж і не вихваляється військовими успіхами. Перед тим, як стати російським «політиком», він працював представником фінансової піраміди «МММ», яка ошукала людей на мільйони доларів. Але Росія грає велику роль у повсякденному житті людей на захоплених територіях. Тому що вона платить зарплати, пенсії і постачає пальне. Рубль замінив українську гривню в 2015 році. «Смішно, що колишній представник МММ тепер хоче бути президентом. Але я боюся, що втрачу свою пенсію, якщо не проголосую», - сказала 65-річна Лариса Федорук, яка живе в Донецьку.
Ризик в тому, що так звані «вибори» лише допоможуть Москві втілити старий сценарій так званого «Придністров’я», який був успішно випробуваний в Молдові і Грузії. Втім, на молдовській території російські війська вдають «миротворців». А у випадку України російський уряд заперечує присутність своїх військ на українській землі.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...