"Секретні об'єкти" можна легко побачити із висоти": У Польщі зробили несподіване відкриття про атомні бази СРСР (фото)

Радянські розробники допустили помилки в проектуванні, через що бази не були добре замасковані.

Колишній радянський склад ядерних боєголовок № 3003 "Вовкодав" на території Польщі. Фото: ЖЖ.

Секретні атомні бази-склади СРСР, побудовані на території Польщі, служили місцем проживання для сімей військових. Це з'ясував археолог Гжегож Кяршіс після аналізу розвідувальних матеріалів ЦРУ, передають Патріоти України із посиланням на Onet.pl.

Він також прийшов до висновку, що радянські розробники допустили помилки в проектуванні, через що бази не були добре замасковані. Так, у 1969 році на території Польщі було створено три великі склади ядерної зброї - в Темплевому, Бжежніці-Колонії і Подборську. Сховищем для атомних боєголовок служило монументальне, закопане на кілька метрів у землю бетонне укриття. До початку 1990-х років інформація про них була строго засекречена.

"Протягом кількох десятиліть із моменту розкриття існування баз ці об'єкти обросли легендами, про них видавалася численна, часто неперевірена інформація, яку я вирішив перевірити", - сказав учений. Раніше стверджувалося, що бази були практично непомітні для шпигунських супутників. Однак розсекречені знімки американських супутників Corona i HEXAGON показали зворотне - головні елементи баз, а також під'їзні шляхи і вертолітні майданчики, - прекрасно видно з висоти.

Завдяки аерологічної лазерному скануванню Кяршіс виявив раніше невідомі елементи баз - канави, що оточували всі три об'єкти, а також укриття для автомобілів для транспортування боєголовок. Ученому вдалося з'ясувати, що на атомних базах жили військові разом із сім'ями, у них навіть був дитячий садок, а біля будинків були розбиті сади та утримувалися домашні тварини.

В авто знайшли чимало "цікавих" речей: Під Києвом затримали представника УПЦ МП (фото)

субота, 10 червень 2023, 20:44

Нещодавно у Київській області правоохоронці затримали ченця УПЦ МП за роботу на Росію, а декілька днів тому на в'їзді до Києва прикордонники затримали священника УПЦ МП, у телефоні якого знайшли подяку від "колег" з російської Твєрі та російські контак...

Секретар РНБО розповів, як окупанти прорахувалися з підривом Каховської ГЕС

субота, 10 червень 2023, 20:15

Російські окупанти при підриві дамби Каховської ГЕС не розрахували, що вода може затопити їхні позиції. В результаті, вони мають втрати особового складу і техніки. Про це розповів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов в ...