Підсудний хоче "розірвати відносини" з судом. Це зовсім не анекдот, а сучасна зовнішня політика Російської Федерації, де "глибоко обурені" початком розслідування її агресії проти Грузії в 2008 році Міжнародним кримінальним судом з військових злочинів (Гаазьким трибуналом). Про це пише інформагентство РИА Новости, інформують Патріоти України.
Нагадаємо, що процесуальні дії у справі офіційно почалися після того, як Міжнародний кримінальний суд схвалив запит свого прокурора Фату Бенсуда про розслідування військових злочинів, які скоювали на території грузинського регіону Південна Оеетія як місцеві сепаратисти, так і російські "миротворці", які здійснили збройну агресію проти Грузії та займалися геноцидом мирного населення.
"Прокурор Міжнародного кримінального суду звинувачує південно-осетин і, більше того, російських військовослужбовців, діючи по суті на боці агресора, - заявила офіційний представник Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марія Захарова. - Навряд чи можна говорити про те, що такі дії відповідають ідеалам правосуддя.
Російська Федерація розчарована рішенням суду підтримати позицію Бенсуда. Росія стояла біля витоків створення Міжнародного кримінального суду, голосувала за його заснування і співпрацювала з цією структурою. Наша країна розраховувала на те, що Міжнародний кримінальний суд стане важливим чинником в утвердженні верховенства права і стабільності в міжнародних відносинах.
Однак, на наш погляд, цього, на жаль, не відбулося. У цьому зв'язку й у світлі останнього рішення Російська Федерація змушена буде розглянути в принциповому плані питання про ставлення до Міжнародного кримінального суду.
"Перегляд відносин" в перекладі з дипломатичної мови на звичайну означає не більше й не менше, як їх розрив і повна відмова від співпраці. Втім, для Гаазького трибуналу позиція РФ в даному питанні навряд чи має якесь значення: при першій же можливості винні будуть затримані і доставлені на лаву підсудних.
Як скоро це станеться - передбачити поки складно. Відомо, що, наприклад, президент Росії Володимир Путін відмовився від робочого візиту до Мюнхена, побоюючись арешту у кримінальній справі про вбивство Олександра Литвиненка, яке розглядається у Високому суді Лондона.
Найімовірніше, російські чиновники і високопоставлені військові, причетні до збройної агресії проти Грузії і геноциду грузинського населення в 2008 році, тепер стануть набагато обачнішими у виборі країн для своїх закордонних поїздок.
На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...
Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...