Рішення про передачу Україні засуджених в РФ українців Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександр Кольченко та Юрія Солошенко будуть приймати суди тих регіонів, де вони відбувають покарання, але після того, як український суд підтвердить свою згоду з вироком, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Мін'юсту Росії.
"При надходженні з держави виконання вироку згод та інших необхідних документів на передачу засуджених, у тому числі судових рішень про визнання та виконання вироків російських судів, Мін'юст Росії направить їх у ФСВП (Федеральна служба виконання покарань) для внесення подання в суди за місцем відбування покарання засудженими", - повідомили у Мін'юсті РФ. У відомстві зазначили, що згода держави, яка надала запит видати засудженого, з винесеним в іншій країні вироком, регламентується Конвенцією Ради Європи 1983 року про передачу засуджених осіб
Як передає російське агентство, у відповідності з цим міжнародним актом, зібрані на Сенцова, Афанасьєва, Кольченка і Солошенка документи ФСВП направить в Мін'юст РФ для передачі Міністерству юстиції України. Потім, згідно з положеннями Конвенції, український суд повинен буде перетворити вироки російських судів на свої рішення, замінюючи призначені в РФ покарання покаранням, передбаченим законами України за вчинення такого ж злочину.
Як повідомило Інтерфаксу обізнане джерело, усі перераховані процедури можуть зайняти в загальній складності близько півроку, а безпосередньо процес видачі засуджених, таким чином, відбудеться, можливо, восени цього року.
Нагадаємо, раніше російські ЗМІ повідомили, що Верховний суд Росії розгляне подання Міністерства юстиції і Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) про передачу в Україну засуджених по так званій справі "кримських терористів" режисера Олега Сенцова, активістів Олександра Кольченка й Геннадія Афанасьєва, а також засудженого за шпигунство Юрія Солошенка.
10 березня Міністерство юстиції України повідомило вимогу Мін'юсту РФ передати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка в рамках виконання Конвенції про передачу засуджених осіб. Сенцов незаконно засуджений до 20 років позбавлення волі, Кольченко - до 10, Афанасьєв - до семи (всі "за тероризм"), Солошенко - до шести (за "шпигунство на користь України").
Геннадій Афанасьєв був ключовим свідком у справі українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка, яких засудили до 20 і 10 років суворого режиму відповідно. Геннадій Афанасьєв відмовився від своїх свідчень і заявив, що слідство отримало їх шляхом тортур. Афанасьєв засуджений російським судом до семи років позбавлення волі за те, що він нібито створив "терористичне угрупування" в Сімферополі за вказівкою Правого сектора. 14 жовтня 2015 року Московський міський суд визнав 73-річного колишнього директора заводу Прапор Юрія Солошенка винним у шпигунстві на користь України.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...