У кріслі голови МВС Арсен Аваков не тільки зумів повернути всі втрачені раніше бізнес-активи, але і за допомогою сім'ї активно заробляє на видобутку газу, занижуючи його вартість і "оптимізуючи" податки. Такі дані наводяться в розслідуванні журналу Новое время, інформують Патріоти України.
Аваков прийшов у політику з газового бізнесу, де процвітають висока маржа, політична корупція і різні схеми ухилення від податків. Формально сам міністр нічим подібним не займається - але у нього є дружина і син, на яких і оформлені всі численні активи глави МВС.
"Справи у сімейної бізнес-групи йдуть непогано - вона не тільки повернула собі всі втрачені за часів Віктора Януковича активи, але і відмінно працює на ниві податкової "оптимізації": за один лише 2014 рік близькі до Авакова газовидобувні фірми недоплатили до держбюджету 98,2 млн грн", - повідомляє видання.
Ядро бізнесу Авакова - група "Інвестор". До неї входить компанія "Енергія-95", яка володіє ліцензіями на видобуток газу на Денисовському і Мар'їнському родовищах у Харківській області.
Щоб оцінити перспективи заробітку на Маріїнському родовищі, досить сказати, що в 2011 році "Енергія-95" заклала у вигляді забезпечення під зобов'язання пов'язаних з Аваковим фірм ще не видобутий газ з Мар'їнського на суму 1 млрд грн. А гривня тоді була істотно дорожче нинішньої, враховуючи її девальвацію в 2014-2015 роках.
На Денисовському родовищі газовидобувачі діють за традиційною для цієї сфери схемою спільної діяльності: "Енергія-95" володіє ліцензією, на її партнера - компанію Денисівське - оформлена частина об'єктів і трубопроводи, а ще одна фірма - "Гравеліт-21" - займається продажем видобутого газу. Всі ці структури входять до групи "Інвестор".
У 2014 р з Денисовських надр група витягла 171,8 млн куб. м газу. Добувши приблизно стільки ж в той період компанія мультимільйонера Вадима Новинського "Укргазвидобування" відзвітувала про те, що отримала на цьому понад 300 млн грн чистого прибутку. Однак добувачі, що працюють на Денисовському родовищі, показали дохід у 313 700 000 грн, з яких на прибуток припало всього 11 млн грн.
Причиною стали демпінгові ціни, за якими Денисовський газ відправився на ринок. Все добуте в 2014 р партнери продали за 313 700 000 грн, тобто з розрахунку близько 1,8 тис.грн за тис / куб. м. При цьому середня ринкова ціна 1 тис. кубів становила на той момент не менше 4 тис. грн.
У результаті добувачі недоотримали більше 373 млн грн. Враховуючи середній курс долара в 2014 р на рівні 11,9 грн / $ 1, йдеться приблизно про $ 31 млн.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...