Отримана внаслідок глибокої модернізації 122-мм реактивної системи залпового вогню бойова машина «Берест» у перспективі може замінити РСЗВ «Град», що знаходиться на озброєнні української армії, інформують Патріоти України.
Як повідомляє прес-служба державного концерну «Укроборонпром», бойова машина була розроблена державним підприємством «Шепетівський ремонтний завод», причому в ній використовуються компоненти виключно українського виробництва.
"Використання сучасних цифрових технологій і нове шасі вітчизняного виробництва дають «Бересту» ключові бойові та експлуатаційні переваги. Застосування нової цифрової системи управління вогню дозволяє екіпажу, не залишаючи кабіни, проводити підготовку до стрільби, зокрема – топогеодезичну прив'язку", - йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, цифрові технології інтегрують «Берест» в систему обміну інформацією на полі бою, що дозволяє розрахунку РСЗВ в режимі реального часу отримувати точні координати ворога, які надходять з дронів, контрбатарейної радіолокаційної системи та інших систем спостереження. Це в рази підвищує точність і ефективність ведення вогню.
Крім того, нова РСЗВ має більш потужний залп – до 50 реактивних снарядів, замість 40 у «Граду». «Берест» встановлений на новому шасі від «КрАЗ» - 5401НЕ з колісною формулою 4х4. Загалом, «Берест» порівняно з «Градом» має більшу потужність залпу, точність ведення вогню, інтеграцію в цифрові системи керування і наведення артилерії, більшу мобільність і вимагає менше часу для відкриття вогню», - сказано в повідомленні.
Довідка. Шепетівський ремонтний завод є одним із провідних підприємств держконцерну «Укроборонпром», яке працює над зміцненням артилерії Збройних сил України. Саме на цьому заводі ремонтуються й модернізуються ракетні системи залпового вогню«Град», «Ураган» і «Смерч», самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика», 2С3 «Акація», 2С5 «Гіацинт», 2С19 «Мста-С», 2С7 «Піон», машини управління вогнем артилерії, міномети, засоби управління військами, комплекси протитанкових керованих ракет, виготовляється широкий асортимент запасних частин.
Унаслідок нічної атаки Росії на Львів 12 липня пошкоджено три корпуси Національного університету "Львівська політехніка". Про це повідомляє місцеве видання "Твоє місто" з посиланням на ректорку університету Наталію Шаховську, передають Патріоти України...
Повітряні сили Збройних сил України називають у зведеннях "локаційно втраченими" ті російські безпілотники, місце падіння яких не вдалося визначити. Про це науковий співробітник Державного музею авіації України Валерій Романенко розповів в опубліковано...