Міністерство закордонних справ Польщі розсекретило документ за 2010 рік, у якому стверджується, що візит тодішнього прем'єр-міністра РП Дональда Туска 7 квітня у Смоленськ і катастрофа президентського літака 10 квітня створили "простір доброзичливості" в польсько-російських відносинах. Документ оприлюднили напередодні в ефірі телеканалу TVP INFO, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"Зустріч прем'єрів Польщі та Росії 7 квітня у Катині, а також трагічна загибель польської делегації в авіакатастрофі в Смоленську 10 квітня створили особливий клімат у двосторонніх відносинах, який значно розширює простір до діалогу, співпраці та примирення", - йдеться у документі.
Також у листі пропонувалася низка дій, які повинні була виконати Польща.
Зокрема, мова йшла про полюбовне вирішенні питання щодо позовів громадян РП проти Росії у Європейському суді з прав людини в Страсбурзі щодо польських жертв Катині за умови розсекречення Москвою матеріалів тієї справи. Крім того, на 90-річчя польсько-більшовицької війни 1920 року пропонувалося згадати про трагічну долю червоноармійців у польському полоні. У МЗС Польщі також пропонували реалізувати кілька спільних із Росією ініціатив на рівні ООН.
У свою чергу діючий глава польського МЗС Вітольд Ващиковський заявив, що за цю справу повинна взятися прокуратура.
"Якщо нас попросять про експертизу, то ми зможемо оцінити, чи була це покірність, або підпорядкованість. Але я хотів би, щоб цією справою зайнявся суд і прокуратура", - наголосив він.
При цьому політики правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS) вже назвали документ "скандальним".
На їхню думку, він свідчить про те, що в попередньому уряді "Громадянської платформи" (РО) були люди, "які думали по-російськи, а не по-польськи". Але в РВ наголошують, що після катастрофи всі говорили про примирення з росіянами, на чому навіть акцентував увагу протягом певного часу чинний лідер PiS Ярослав Качинський.
Як повідомляли Патріоти України, Варшава пригрозила Москві позовом до Міжнародного кримінального суду ООН у Гаазі за російське розслідування у справі і за відмову повертати уламки літака, що впав.
Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в катастрофі загинуло 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський. Польська делегація прямувала на урочистості з нагоди 70-ї річниці Катинського розстрілу.
Канцлер Олаф Шольц погодиться на додаткові поставки зброї в Україну на суму три мільярди євро до федеральних виборів лише в тому випадку, якщо вони фінансуватимуться шляхом призупинення боргового гальма, передають Патріоти України. «Допомога можлива ли...
Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України, передають Патріоти України. Т...