У підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи заявили, що Ту-154М почав розпадатися ще у повітрі, перш ніж він врізався в землю. "Тепер ми точно знаємо, що літак розвалився у повітрі", - заявив голова підкомісії Вацлав Берчинський, пишуть Патріоти України з посиланням на tvp.info.
"Ми ретельно проаналізували переговори пілотів. Розпад літака почався задовго до злітно-посадкової смуги. Його частини були розкидані на десятки метрів, перш ніж впасти на землю", - розповів він.
Нагадаємо, 10 квітня 2010 року внаслідок катастрофи польського президентського літака Ту-154М під Смоленськом загинули президент Польщі Лех Качинський з дружиною та 86 членів урядової делегації, а також члени екіпажу.
Генеральна прокуратура Польщі висунула звинувачення на адресу російських диспетчерів й «третьої особи» в умисному провокуванні авіакатастрофи.
У вересні 2016 року експерти комісії, яка розслідує обставини Смоленської трагедії, заявили, що записи «чорних скриньок» літака були сфальсифіковані, а багато документів у цій справі приховані.
Російські дослідження причин аварії вказують на нещасний випадок, викликаний поганою погодою і помилкою пілота.
Другий день поспіль у окупантів понад 1000 вояків було вбито аба зазнало важких поранень. Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 07.10.25 орієнтовно склали:
Американські крилаті ракети Tomahawk, дозволять Силам оборони України істотно послабити бойову ефективність російської армії на фронті, передають Патріоти України з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW). На думку аналітиків, ...