Сьома хвиля мобілізації: військові розповіли, кого покличуть в армію

Вже на початку 2016 року в Україні можуть оголосити сьому хвилю мобілізації, про що вже говорили в Генеральному штабі.

Українські військові.

Нова хвиля мотивована тим, що заміни потребують близько 40 тисяч осіб, призваних у рамках четвертої хвилі мобілізації, яка пройшла в січні-квітні 2015 року. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Зараз силовики розраховують не тільки на військовозобов'язаних, а й на контрактників, мотивованих добровольців, а також людей, які вже побували в армії під час попередніх хвиль мобілізації. Оголошуючи новий призов, військове відомство, швидше за все, стикається зі старими проблемами. Щоб виконати плани, воєнкоми роздавали повістки в найнесподіваніших місцях: на блокпостах при в'їзді в населені пункти, в супермаркетах, на прохідних виробничих підприємств, на вулицях і в громадському транспорті, але незважаючи на всі хитрощі, план шостого етапу мобілізації, який завершився 17 серпня, було виконано лише на 60%.

Пам'ятаючи про проблеми попередніх хвиль, в Генштабі повністю не розраховують на військовозобов'язаних. За словами начальника Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ генерал-лейтенанта Ігоря Воронченка, кількість мобілізованих в сьому хвилю буде "набагато менше 40 тисяч": "Ведуться розрахунки і прогноз комплектування з різних джерел ... Зараз ми проводимо заходи щодо укомплектування Збройних сил військовослужбовцями за контрактом. Також зараз проводяться зміни до законів щодо служби в резерві".

За даними прес-служби Генштабу, в 2016 році на службу в ЗСУ планується залучити від 18 до 20 тисяч контрактників. Крім того, спікер Генштабу Владислав Селезньов заявив, що військові роблять ставку на власні резерви, агітуючи укласти контракт раніше мобілізованих військовослужбовців.

"До 25% людей, які бажають підписувати контракт", - запевнив Селезньов. Для бажаючих служити за контрактом приготовані матеріальні стимули. Так, зарплата контрактника в зоні бойових дій становить 5-7 тис. грн. плюс "бойові" виплати. Крім того, для мобілізованих, що підписали контракт, Кабмін встановив одноразову виплату в розмірі 8-10 мінімальних зарплат (від 11 до 13,7 тис. грн). Зокрема, військовослужбовці рядового складу отримають винагороду у вигляді восьми мінімальних зарплат, сержантського - дев'яти, а офіцерського - десяти. Контрактникам також можуть надаватися різні пільги, наприклад, у вигляді безкоштовного лікування в санаторіях Міноборони.

За таких умов експерти припускають, що нову хвилю мобілізації все ж таки вдасться провести. Спікер Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко прогнозував, що вона на 90% буде складатися "з добровольців, які звільнилися після першого року служби". Такої ж думки дотримується і офіцер Генштабу, який побажав залишитися неназваним. Він припустив, що під час сьомої хвилі військкомати постараються залучити мотивованих добровольців, тих, хто побував в армії під час першої-третьої хвиль мобілізації. "Я думаю, що необхідну кількість людей все-таки вдасться зібрати", - припустив співрозмовник.

Будуть дохнуть як мухи? Після операції в Суджі в окупантів масово виявляють рйозні ураження легень

середа, 30 квітень 2025, 7:28

Більшість спецпризначенців російського підрозділу “Ахмат”, які в березні брали участь у так званій операції “Потік” у Суджі Курської області, наразі перебувають у госпіталях через серйозні ураження легень. Про це повідомив ТАРС командир “Ахмату” Апті А...

"Гра на підняття ставок": Фесенко пояснив, навіщо Росія саме зараз показала солдатів КНДР і до чого тут Трамп

середа, 30 квітень 2025, 6:30

Міноборони Росії вперше показало на відео солдатів КНДР, які воюють проти України. Це демонстрація сили з боку Кремля, а ще своєрідне послання президенту США Дональду Трампу. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна заявив політолог Володимир Фесе...