"Спочатку Курили поверніть": Японія різко відповіла Путіну на його пропозицію про "дружбу"

Мова йде про присвоєні СРСР після Другої світової війни острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї.
Японія не хоче просто так "дружити". Ілюстрація: Вести.

Генеральний секретар уряду Японії Есіхіде Суга відкинув пропозицію президента РФ Володимира Путіна про мирний договір між країнами, передають Патріоти України.

Він заявив, що його країна не збирається налагоджувати відносини з РФ, поки та не поверне їй Курильські острови. Зокрема, мова йде про присвоєні після Другої світової війни острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї.
"Ми будемо наполегливо продовжувати вести переговори на основі такого курсу - вирішити проблему з поверненням "північних територій", а потім укласти мирний договір", - сказав Есіхіде Суга. В Кремлі на відмову генсека заявили, що пропозиція про мирний договір Путіна була лише реакцією на слова прем'єра Японії Сіндзо Абе, який нібито сам підняв це питання.

"Це ж досить нова ініціатива Путіна. Він зазначив, що це думка, яка народилася прямо під час засідання і виступи з урахуванням тих тез, які були озвучені прем'єр-міністром Абе. Сенс ідеї ясний. Рішення територіальних суперечок - процес, який вимагає іноді десятиліть", - повідомив журналістам прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Провокація РФ? Третій за 48 годин: У Польщі продовжують знаходити невідомі предмети, що впали

вівторок, 5 березень 2024, 15:50

У Польщі продовжують виявляти невідомі предмети, що впали. Там зафіксовано вже третю подібну знахідку за останні 48 годин, передають Патріоти України. Як пише видання, ймовірно, це був уламок повітряної кулі, що впала поблизу міста Кервік Вармінсько-Ма...

Людей просять не повертатися до Харкова, бо місто "не захищене": Жданов розповів, чи є загроза наступу РФ

вівторок, 5 березень 2024, 15:22

Російська армія щодня нещадно обстрілює Харківщину. Напередодні по Куп’янську зафіксували перший удар керованими авіаційними бомбами (КАБ) з касетними зарядами. Місцева влада примусово евакуює родин з дітьми з прикордоння, а президент Володимир Зеленсь...