Світ все виразніше говорить про порушення Росією міжнародного морського права на шкоду не тільки Україні, але і глобальному мореплавству, і може незабаром застосувати контрзаходи, які вже на слуху. Про це розповів стратегічний радник міжнародного фонду "Відродження", радник міністра закордонних справ України Тарас Качка, передають Патріоти України.
"Росія навчилася прикидатися сліпою і глухою, коли мова йде про міжнародне право, і зображати гравця в покер, коли творить беззаконня в Азовському морі, яке вважає своєю вотчиною. Багато в Україні бачать ситуацію на Азові крізь призму російського спотвореного сприйняття світу і намагаються посіяти в суспільстві відчай і смуток. Однак резолюція Європейського парламенту від 26 жовтня про ситуацію в Азовському морі нагадує про реальність", - розповів Качка.
За словами експерта, велика увага в документі приділена питанням міжнародного морського права та їх порушенням Російською Федерацією. "Крім загальної оцінки неправомірності дій РФ в першому ж пункті резолютивної частини документа, Європейський парламент звертає особливу увагу і на конкретні порушення: Росія, зловживаючи правом на інспекцію, порушує права навігації. Надмірно тривалі і необґрунтовані інспектування судів є протиправними. Йдеться про свободу транзитного проходу суден Керченською протокою і Азовським морем, свободи навігації в територіальних водах України. В цьому ж контексті - про весь комплекс суверенних прав України, визначенні них Конвенцією ООН з морського права. Мова про неправомірність спорудження мосту через Керченську протоку, про протиправність видобутку українських корисних копалин Російською Федерацією", - переконаний радник.
Він також підкреслив, що всі ці положення важливі з огляду на те, що світ все виразніше говорить про порушення Росією міжнародного морського права на шкоду не тільки Україні, але і глобальному мореплаванню.
"Не має значення, що порушення відбуваються в напівзамкнутому морі, прибережними країнами якого є Україна і Росія. Для всіх морських держав порушення базових норм міжнародного морського права є неприйнятними. Тому так важливо постійно підкреслювати неприпустимість їх порушення. Для нас це означає і підтримку зусиль України в протидії неправомірній поведінці Росії, і підтвердження правильності нашої позиції щодо дій РФ і застосовності міжнародного морського права в ситуації на Азові", - розповів Качка.
Експерт переконаний, що Росія повинна припинити свавілля, інакше отримає контрсанкції у відповідь на свої дії. "Європейський парламент особливо підкреслює, що РФ повинна припинити безпідставні і дискримінаційні перевірки судів в Азовському морі, а якщо немає - отримати належні контрзаходи. Тут слід сказати, що в резолюції згадано порушення морського права Росією в Балтійському морі щодо Польщі, Литви і Латвії. у Балтійському морі Росія використовує свободу навігації в якості підстави для будівництва газопроводу "Північний потік-2". тому ідея контрзаходів проти РФ, що виходить з боку інституцій ЄС, відкриває дискусію про те, чи може держава, що творить свавілля і порушує базові норми міжнародного морського права в Азовському і Балтійському морях, використовувати ці ж норми в свою користь по відношенню до тих держав, чиї права воно порушує. На сьогоднішній день жоден проект таких контрзаходів не розглядається. Однак з резолюцією ЄП ця ідея стає офіційним пунктом порядку денного", - розповів радник.
YouTube заблокував на території України ще два канали, які поширювали співзвучну російській пропаганді інформацію. Вони були пов’язані з особами, проти яких запроваджені санкції, передають Патріоти України з посиланням на ЦПД. "Заблоковано новий канал ...
На початку повномасштабної війнив Україні одним із головних завдань Росії на фронті залишалося встановлення повного контролю над територією Донецької області. Минуло вже понад три роки, однак ворог досі зазнає серйозних втрат — лише там рахунок йде на ...