Спосіб є: ​Стало відомо, як Європа може зупинити свавілля РФ в Азовському морі

Експерт переконаний, що Росія повинна припинити свавілля, інакше отримає контрсанкції у відповідь на свої дії.

Свавіллю РФ в Азовському морі треба покласти край. Фото: соцмережі.

Світ все виразніше говорить про порушення Росією міжнародного морського права на шкоду не тільки Україні, але і глобальному мореплавству, і може незабаром застосувати контрзаходи, які вже на слуху. Про це розповів стратегічний радник міжнародного фонду "Відродження", радник міністра закордонних справ України Тарас Качка, передають Патріоти України.

"Росія навчилася прикидатися сліпою і глухою, коли мова йде про міжнародне право, і зображати гравця в покер, коли творить беззаконня в Азовському морі, яке вважає своєю вотчиною. Багато в Україні бачать ситуацію на Азові крізь призму російського спотвореного сприйняття світу і намагаються посіяти в суспільстві відчай і смуток. Однак резолюція Європейського парламенту від 26 жовтня про ситуацію в Азовському морі нагадує про реальність", - розповів Качка.

За словами експерта, велика увага в документі приділена питанням міжнародного морського права та їх порушенням Російською Федерацією. "Крім загальної оцінки неправомірності дій РФ в першому ж пункті резолютивної частини документа, Європейський парламент звертає особливу увагу і на конкретні порушення: Росія, зловживаючи правом на інспекцію, порушує права навігації. Надмірно тривалі і необґрунтовані інспектування судів є протиправними. Йдеться про свободу транзитного проходу суден Керченською протокою і Азовським морем, свободи навігації в територіальних водах України. В цьому ж контексті - про весь комплекс суверенних прав України, визначенні них Конвенцією ООН з морського права. Мова про неправомірність спорудження мосту через Керченську протоку, про протиправність видобутку українських корисних копалин Російською Федерацією", - переконаний радник.

Він також підкреслив, що всі ці положення важливі з огляду на те, що світ все виразніше говорить про порушення Росією міжнародного морського права на шкоду не тільки Україні, але і глобальному мореплаванню.

"Не має значення, що порушення відбуваються в напівзамкнутому морі, прибережними країнами якого є Україна і Росія. Для всіх морських держав порушення базових норм міжнародного морського права є неприйнятними. Тому так важливо постійно підкреслювати неприпустимість їх порушення. Для нас це означає і підтримку зусиль України в протидії неправомірній поведінці Росії, і підтвердження правильності нашої позиції щодо дій РФ і застосовності міжнародного морського права в ситуації на Азові", - розповів Качка.

Експерт переконаний, що Росія повинна припинити свавілля, інакше отримає контрсанкції у відповідь на свої дії. "Європейський парламент особливо підкреслює, що РФ повинна припинити безпідставні і дискримінаційні перевірки судів в Азовському морі, а якщо немає - отримати належні контрзаходи. Тут слід сказати, що в резолюції згадано порушення морського права Росією в Балтійському морі щодо Польщі, Литви і Латвії. у Балтійському морі Росія використовує свободу навігації в якості підстави для будівництва газопроводу "Північний потік-2". тому ідея контрзаходів проти РФ, що виходить з боку інституцій ЄС, відкриває дискусію про те, чи може держава, що творить свавілля і порушує базові норми міжнародного морського права в Азовському і Балтійському морях, використовувати ці ж норми в свою користь по відношенню до тих держав, чиї права воно порушує. На сьогоднішній день жоден проект таких контрзаходів не розглядається. Однак з резолюцією ЄП ця ідея стає офіційним пунктом порядку денного", - розповів радник.

Щонайменше шість "прильотів": У окупованому Бердянську пролунали вибухи

неділя, 28 травень 2023, 22:00

"Ще мінімум 5 влучань від ЗСУ по росіянських позиціях у Бердянській громаді! Російське ППО вчергове показало свою неефективність", - йдеться у повідомленні. При цьому офіційна влада міста закликала дочекатися подробиць та офіційного підтвердження від Г...

Фантастичні результати: Резніков розповів про ефективність британських ракет Storm Shadow

неділя, 28 травень 2023, 21:45

Ракети Storm Shadow, які Україна отримала від Британії, уже використовуються на фронті і влучають у всі цілі, які визначив Генеральний штаб ЗСУ. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в ефірі телемарафону, передають Патріоти України. "Я можу ск...