"Старші братушки" образились: Сербія погрожує Чорногорії

Сербські інтелектуали "скрегочуть зубами" на незалежність Чорногорії так само, як російські - на Україну. Адже нема "Великої Сербії" без Чорногорії, як Московської імперії без України.

Сербів дуже дратує незалежність Чорногорії. Ілюстрація: соцмережі.

Президент Сербії Александар Вучич пообіцяв вжити заходи у відповідь на заборону Чорногорією в’їзду для чотирьох сербських інтелектуалів. Про це повідомляє портал B92, передають Патріоти України.

Сербські ЗМІ раніше повідомили, що Чорногорія з міркувань безпеки вирішила не пускати в країну сербського академіка Матію Бечковича, істориків Чедоміра Антича і Александара Раковича, а також політика і юриста Деяна Міровича.

"Главі МВС Небойші Стефановичу підтвердили цю інформацію щодо чотирьох осіб, однак ми не знаємо, чи цей перелік не більший" - сказав Вучич. "Причина цього рішення - загроза безпеці Чорногорії. Сербська держава мусить реагувати, оскільки ми забороняємо в’їзд злочинцям, в той час як вони – тим, хто має іншу думку. Це неприйнятно для Європи 21 століття" - заявив він.

"Ми підготуємо конкретні заходи, якщо не отримаємо належну відповідь від Чорногорії" -додав сербський президент. Варто зазначити, що Матія Бечкович мав намір виступити 1 грудня у Подгориці на заходах з нагоди сотої річниці об’єднання Чорногорії і Сербії. Офіційна Подгориця заборонила урочистості з цього приводу.

Знову поранені, в тому числі діти: Росіяни вкотре обстріляли Харків

субота, 18 травень 2024, 16:52

Під час повітряної тривоги у суботу, 18 травня, в Харкові пролунала серія вибухів. Внаслідок російських ударів по місту є руйнування житлової інфраструктури. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов у Telegram-каналі, передають Патріоти України. "П...

"Ми наблизилися до позитивного прогнозу": Глава міноборони Словаччини розповів про стан Фіцо

субота, 18 травень 2024, 16:43

Після повторної операції лікарі дають позитивний прогноз щодо стану прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, пораненого кількома пострілами в живіт 15 травня. Про це міністр внутрішніх справ країни Роберт Калиняк повідомив 18 травня, відео його заяви ...