Представник США при організації Даніель Баєр під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер заявив, що СММ ОБСЄ в Україні піддається навмисній спробі "осліпити" її шляхом блокування або знищення спостережних засобів місії на Донбасі з боку Росії і бойовиків, передають Патріоти України з посиланням на українські ЗМІ.
За його словами, це вже стало невід'ємною частиною стратегії обману Російської Федерації щодо подій в Україні. "Протягом лише одного тижня об'єднані російсько-сепаратистські сили збили два безпілотних літальних апарати дальнього радіусу дії СММ ОБСЄ біля Горлівки та пригрозили збивати решту БПЛА, які намагатимуться шукати уламки цих знищених апаратів", - підкреслив посол.
Він зауважив, що російсько-сепаратистські сили також вивели з ладу спостережні камери ОБСЄ поблизу Донецька, "які мають вирішальне значення для моніторингу таких гарячок точок, як місцевість між Авдіївкою та Ясинуватою". Причому представникам ОБСЄ було відмовлено в доступі, щоб відремонтувати ці камери.
"Такі зусилля щодо засліплення СММ спрямовані на те, щоб приховати від міжнародної спільноти нарощування об'єднаних російсько-сепаратистських сил у східній частині України, наявність у їхньому арсеналі сучасного озброєння, а також військовослужбовців та військової техніки, які регулярно перетинають кордон в напрямку з Росії в Україну", - підкреслив Баєр.
Ці навмисні зусилля "є частиною стратегії обману з боку Російської Федерації, щоб прикрити свою постійну агресію проти України", - заявив посол.
"Ми бачимо цю стратегію обману під час кожного засідання Постійної ради ОБСЄ, коли Росія заперечує, що бере участь у конфлікті – попри величезну кількість доказів про зворотне – і прагне відволікти нас, звинувачуючи Україну в невиконанні Мінської угоди", - наголосив представник США при ОБСЄ.
Російська влада продовжує посилювати мілітаризацію системи вищої освіти, дедалі активніше інтегруючи навчальні заклади у підготовку кадрів для військової сфери, передають Патріоти Україн з посиланням на Центр протидії дезінформації. Російська влада пр...
Проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп у межі Костянтинівки на Донеччині не свідчить про встановлення контролю над містом. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю "Українському радіо", передают...