Суди та в'язниці: Чеським найманцям Путіна, що засвітились на Донбасі, наразі непереливки

Чеські правоохоронні органи розслідують більше 10 справ про участь своїх співгромадян в бойових діях.
Євген Перебийніс. Фото: Еспресо.TV.

Чеські правоохоронні органи розслідують понад 10 справ проти громадян Чехії, які брали участь в бойових діях на Донбасі. Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив посол України в Чехії Євген Перебийніс, передають Патріоти України.

За його словами, поки звинувачення було висунуто тільки одному з чеських громадян, які воювали на стороні Росії на Донбасі. "Справа ще не дійшла до суду, оскільки є проблеми з доказовою базою. Крім того, чеське законодавство забороняє брати участь в бойових діях в військових підрозділах інших держав. Втім, якщо мова йде про незаконні формуваннях на території окупованої частини Донбасу, то чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті, оскільки державними ці формування назвати не можна", - повідомив посол.

Зараз вже є пропозиції щодо внесення змін до законодавства і розширення тлумачення цієї норми і на незаконні формування. Але поки розслідування проходить за статтями про підтримку терористичної діяльності або участі в підготовці терористичних актів.
За словами посла, чеські правоохоронні органи розслідують понад 10 справ про участь громадян в бойових діях. "Що стосується кількості чеських громадян, які брали участь в бойових діях на Донбасі, то, думаю, таких може бути близько 20", - сказав посол.

Як Кремль готує росіян до повернення Криму Україні (відео)

понеділок, 19 листопад 2018, 22:31

На думку екс-віце-прем'єра АР Крим, зараз уряд РФ тестує реакцію своїх громадян на той випадок, якщо півострів доведеться віддати. Кремль готує росіян до можливості повернення анексованого Криму Україні. На це вказує зміна риторики в російських ЗМІ. Пр...

Флот набирає силу: В Одесу, незважаючи на шторм, прибули новітні десантно-штурмові катери

понеділок, 19 листопад 2018, 21:30

Обома «Кентаврами» командують недавні випускники одеського інституту військово-морських сил. Два новітніх десантно-штурмових катери типу «Кентавр», які нещодавно спустив на воду столичний завод «Кузня на Рибальському", прибули сьогодні вранці до Одеси,...