Суди та в'язниці: Чеським найманцям Путіна, що засвітились на Донбасі, наразі непереливки

Чеські правоохоронні органи розслідують більше 10 справ про участь своїх співгромадян в бойових діях.
Євген Перебийніс. Фото: Еспресо.TV.

Чеські правоохоронні органи розслідують понад 10 справ проти громадян Чехії, які брали участь в бойових діях на Донбасі. Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив посол України в Чехії Євген Перебийніс, передають Патріоти України.

За його словами, поки звинувачення було висунуто тільки одному з чеських громадян, які воювали на стороні Росії на Донбасі. "Справа ще не дійшла до суду, оскільки є проблеми з доказовою базою. Крім того, чеське законодавство забороняє брати участь в бойових діях в військових підрозділах інших держав. Втім, якщо мова йде про незаконні формуваннях на території окупованої частини Донбасу, то чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті, оскільки державними ці формування назвати не можна", - повідомив посол.

Зараз вже є пропозиції щодо внесення змін до законодавства і розширення тлумачення цієї норми і на незаконні формування. Але поки розслідування проходить за статтями про підтримку терористичної діяльності або участі в підготовці терористичних актів.
За словами посла, чеські правоохоронні органи розслідують понад 10 справ про участь громадян в бойових діях. "Що стосується кількості чеських громадян, які брали участь в бойових діях на Донбасі, то, думаю, таких може бути близько 20", - сказав посол.

"Опасные выборы, или Решится ли Россия на военную операцию в Молдове", - блогер

вівторок, 19 лютий 2019, 9:19

"Судя по тому, как в последнее время Москва разгоняет информационные волны, она всерьез опасается неблагоприятного для себя результата", - пише у своєму блозі Артем Філіпенко, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "Молдавское общество подталкива...

"Очень болезненных санкций против РФ от ЕС не будет", - Олег Пономар

вівторок, 19 лютий 2019, 8:16

"Вторник. Новостей совсем не много", - пише на своїй сторінці в Фейсбук політичний оглядач Олег Пономар, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "Объявят через несколько недель, но, как я писал несколько месяцев назад, действительно очень болезнен...