Міноборони РФ заявляло, що отримало попередження про авіаналіт лише за хвилину до його початку, однак в Ізраїлі стверджують, що це не так.

Делегація Армії оборони Ізраїлю на чолі з керівником ВПС генерал-майором Амікамом Норкином 20 вересня прибула в Москву з доповіддю про катастрофу в Сирії російського Іл-20, передають Патріоти України.
Як пише The Times of Israel, після звинувачень з боку Москви уряд Ізраїлю зробив «повномасштабні дипломатичні зусилля» для вирішення ситуації, побоюючись втратити тісну кооперацію з російськими військовими в Сирії. Зокрема, відомство пішло на нестандартні для себе дії, відкрито визнавши факт проведення в Сирії операції і опублікувало частину висновків свого внутрішнього розслідування.
Частина даних в доповіді збігається з тим, що Ізраїль заявив на наступний день після аварії Іл-20: сирійські ППО почали стріляти, коли ізраїльські винищувачі вже повернулися в свій повітряний простір. Вони вели безладний і неточний вогонь - не впевнившись, що в повітрі немає літаків РФ.
Ізраїльські військові заявили, що система попередження конфліктних ситуацій з Росією в ту ніч cпрацювала відповідно до звичайної процедури - так само, як і при 200 аналогічних атаках Ізраїлю на об'єкти в Сирії за останні два роки. Міноборони РФ заявляло, що отримало попередження про авіаналіт лише за хвилину до його початку, однак в Ізраїлі стверджують, що це не так: 21 вересня джерело в ЦАХАЛі заявило журналістам, що Росію попередили «абсолютно точно значно раніше, ніж за одну хвилину», передає РІА Новини.
Згідно з доповіддю, після атаки увечері 17 вересня вогонь відкрили сирійські ППО по всій Сирії і в усіх напрямках, в тому числі на південь (в сторону Лівану), на схід і на захід, тобто в сторону моря - де і був збитий російський літак. Вогонь вівся більше півгодини з використанням десятків видів ракет; Іл-20 був збитий після залпу радянської системи С-200.
На думку військових Ізраїлю, такий підхід до протиповітряної оборони з'явився у Сирії в лютому, коли місцевим військовим вдалося збити ізраїльський винищувач F-16. До цього Сирія відповідала на ізраїльські авіанальоти декількома ракетами, але з лютого кожна атака супроводжувалася пуском десятків ракет. 10 травня, коли Ізраїль атакував близько 50 об'єктів в Сирії, у відповідь було випущено близько 170 ракет.
Також наголошується, що зазвичай Сирія і Росія координують свої дії в таких випадках, проте 17 вересня був допущений ряд помилок, які і привели до краху Іл-20, вважають в ЦАХАЛі. «Армія оборони Ізраїлю називає дивом той факт, що жоден зарубіжний літак не був збитий Сирією до цього моменту», - пише сайт Ynetnews.
Офіційно про реакцію російської сторони на ізраїльську доповідь не повідомлялося. Ліванський телеканал «Аль-Маядін», який The Times of Israel називає пов'язаним з «Хезболлою», 21 вересня повідомив, що Росія «відкинула» ізраїльську доповідь і зажадала провести нове розслідування.
В Україну повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко, передають Патріоти України. "Її тіло повернуто в межах нещодавньої репатріації наприкін...
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський прокоментував масований комбінований удар РФ по Україні. Нагадав, що окупанти зазнають критичних втрат на фронті та не мають жодного стратегічного здобутку, тому обирають бити по цивільній інфра...