Причиною розпаду Російської Федерації може стати помилковість сировинної економічної стратегії. Про це заявив відомий російський політолог Станіслав Бєлковський, виступаючи в Тюмені з лекцією, передають Патріоти України з посиланням на Znak.com.
"Нафта давно стала релігією російського народу, якою свого часу був військово-промисловий комплекс. Основною причиною розпаду Радянського Союзу стала помилковість комуністичної ідеології, що була своєрідною противагою соціалізму з людським обличчям, усталеного тоді в багатьох європейських країнах. Радянський режим не міг виживати без обґрунтування війни, внутрішня легітимація авторитарного режиму без виправдання війни неможлива", - зазначив Бєлковський.
"Володимир Путін через свій чисто консервативний психотип буквально проспав ситуацію зі сланцевим газом, не чекаючи того, що ставка на нього буде успішною", - додав він.
За словами Бєлковського, вже годі було очікувати, що ціни на нафту будуть на рівні 200 доларів за барель.
"Сировинна модель", як наголосив політолог, вичерпала себе.
"Економічні підстави режиму себе вичерпали, оскільки руйнується його економіко-технологічна база. Уже зараз підвищується значення атомної енергетики, оскільки багатьом видно її значний потенціал. Саудівська Аравія до 2020-2030 років планує повністю перейти на використання сонячної енергії. З часом міжнародна економіка у сучасному вигляді втратить своє значення", - сказав він.
Путін, як додав політолог, виявився нездатним на реформи.
"Проблема минулих двадцяти років полягає в тому, що ми усвідомлювали себе імперією, не будучи нею. Потрібно переходити від імперської свідомості до моделі національної держави", - зазначив Бєлковський.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...