Торговими заборонами проти турецьких товарів Росія нашкодить собі ж – Огризко

Росії варто було б замислитися і не робити різких рухів, щоб не нашкодити собі ще більше. Питання в тому, чим в Кремлі керуються при прийнятті рішень.

Ілюстрація: ЖЖ

Збитий Туреччиною літак став закономірним наслідком політики, якуРосія провадила протягом останніх двох років, стверджує в своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Це були неодноразові перевірки того, наскільки далеко дозволять зайти росіянам, як довго їхню поведінку будуть терпіти. І відповідь НАТО в особі Туреччини вчора, 24 листопада, зняла це запитання.

Зрозуміло, що Кремль вже зробив різку заяву з приводу того, що сталося, згадавши й "удар у спину", і "пособників терористів". Але все це тільки дипломатичні заяви, які використовуються в ситуаціях, коли кожна секунда на рахунку, а не відреагувати на якусь подію не можна. Зрозуміло, пропаганда навколо інциденту буде розкручуватися, а ненависть у суспільстві до НАТО і Заходу в цілому – вирощуватися. На ділі ж я не очікую ескалації, а реакції абсолютно протилежної, адже діями Туреччини Росії показали межу, яку перетинати не можна.

Особисто я чекаю, що після того, що сталося, хоч Москва і продовжить агресивну риторику, а також буде робити різкі випади в бік Туреччини, в реальності відступить назад і зменшить кількість як провокацій, так і реальних дій, спрямованих проти Туреччини.

Демонстрація погіршення відносин відбуватиметься в політичному полі – вже стало відомо про скасування запланованого раніше візиту турецького президента Ердогана в Москву. Ці та інші подібні дії покликані показати, що відтепер Росія сприймає Туреччину не як друга і союзника, а як потенційного противника. Але, думаю, цими демаршами справа і обмежиться.

Торгові заборони – вже відомо як про товар, так і про товари легкої промисловості – теж можуть стати способом для Росії виказати Туреччини своє невдоволення. З іншого боку, потрібно відзначити, що це не найкраща стратегія, яку Москва взяла на озброєння. Річ у тім, що Туреччина не є членом ЄС, який ввів санкції проти Росії, і досі обмежень на торгівлю між цими країнами не було. Тепер же, якщо Росія, що й так потерпає від західних санкцій, вирішить відмовитися ще й від турецьких товарів, це може їй дорого обійтися – товарообіг між РФ і Туреччиною завжди був досить серйозним.

Тому зараз Росії варто було б замислитися і не робити різких рухів, щоб не нашкодити собі ще більше. Питання в тому, чим в Кремлі керуються при прийнятті рішень.

Але інший момент, який варто відзначити, – це те, що Росія негайно реагує на події, які з нею пов'язані, і в цьому Україні частково варто було б у неї повчитися. Наприклад, РФ негайно заявила про припинення поставок вугілля в Україну після підриву ЛЕП, що постачають електроенергію в Крим. Ми так стрімко на дії тієї ж Росії стосовно нас не навчилися реагувати, хоча такий навик міг би виявитися корисним.

"Це виглядає на перформанс, а не глобальну державну політику": Якщо Трамп зазнає з тарифами невдачі - нічого страшного. Спокійно згорне всі ініціативи й відправиться грати в гольф, - політолог

субота, 12 квітень 2025, 12:58

"Чим далі, тим менше раціонального в ситуації з трампівськими «тарифами проти всього світу». Ці «додаткові мита» ухвалюються за наполяганням вигаданого «експерта» через знайденого із заголовків Amazon 75-річного автора. Вони практично повністю збігають...

Страхи Кремля: Експерт пояснив, чому Путін не оголошує загальну мобілізацію в Росії

субота, 12 квітень 2025, 12:44

У Росії є величезний мобілізаційний резерв – за різними оцінками, близько 13 мільйонів осіб. Але на фронті такої кількості немає, передають Патріоти України. Експерт із військових питань Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій пояснив, що...