Збитий Туреччиною літак став закономірним наслідком політики, якуРосія провадила протягом останніх двох років, стверджує в своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Це були неодноразові перевірки того, наскільки далеко дозволять зайти росіянам, як довго їхню поведінку будуть терпіти. І відповідь НАТО в особі Туреччини вчора, 24 листопада, зняла це запитання.
Зрозуміло, що Кремль вже зробив різку заяву з приводу того, що сталося, згадавши й "удар у спину", і "пособників терористів". Але все це тільки дипломатичні заяви, які використовуються в ситуаціях, коли кожна секунда на рахунку, а не відреагувати на якусь подію не можна. Зрозуміло, пропаганда навколо інциденту буде розкручуватися, а ненависть у суспільстві до НАТО і Заходу в цілому – вирощуватися. На ділі ж я не очікую ескалації, а реакції абсолютно протилежної, адже діями Туреччини Росії показали межу, яку перетинати не можна.
Особисто я чекаю, що після того, що сталося, хоч Москва і продовжить агресивну риторику, а також буде робити різкі випади в бік Туреччини, в реальності відступить назад і зменшить кількість як провокацій, так і реальних дій, спрямованих проти Туреччини.
Демонстрація погіршення відносин відбуватиметься в політичному полі – вже стало відомо про скасування запланованого раніше візиту турецького президента Ердогана в Москву. Ці та інші подібні дії покликані показати, що відтепер Росія сприймає Туреччину не як друга і союзника, а як потенційного противника. Але, думаю, цими демаршами справа і обмежиться.
Торгові заборони – вже відомо як про товар, так і про товари легкої промисловості – теж можуть стати способом для Росії виказати Туреччини своє невдоволення. З іншого боку, потрібно відзначити, що це не найкраща стратегія, яку Москва взяла на озброєння. Річ у тім, що Туреччина не є членом ЄС, який ввів санкції проти Росії, і досі обмежень на торгівлю між цими країнами не було. Тепер же, якщо Росія, що й так потерпає від західних санкцій, вирішить відмовитися ще й від турецьких товарів, це може їй дорого обійтися – товарообіг між РФ і Туреччиною завжди був досить серйозним.
Тому зараз Росії варто було б замислитися і не робити різких рухів, щоб не нашкодити собі ще більше. Питання в тому, чим в Кремлі керуються при прийнятті рішень.
Але інший момент, який варто відзначити, – це те, що Росія негайно реагує на події, які з нею пов'язані, і в цьому Україні частково варто було б у неї повчитися. Наприклад, РФ негайно заявила про припинення поставок вугілля в Україну після підриву ЛЕП, що постачають електроенергію в Крим. Ми так стрімко на дії тієї ж Росії стосовно нас не навчилися реагувати, хоча такий навик міг би виявитися корисним.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...