Це може бути використане Кремлем: Росіяни були на борту українських суден при проходженні Керченської протоки (відео)

Керченський канал не прямий, щоб безпечно пройти його необхідна допомога лоцманської служби Керчі.

Євген Марчук. Фото: Інформатор.

На борту українських кораблів, які 23 вересня пройшли під побудованим Росією Керченським мостом, були присутні російські лоцмани. Про це заявив український представник в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи, генерал Євген Марчук, передають Патріоти України.

За його словами, Керченська протока неглибока, тому там був проритий Керч-Єнікальський канал, що дозволяє великим судам перетинати протоку. Однак, канал не прямий, щоб безпечно пройти його необхідна допомога лоцманської служби Керчі.

"А що це означає? А це означає, що потрібно вступати в контакт з "адміністрацією" Керчі. Відповідно до закону України "Про реінтеграцію" всі порти Керчі - в окупованому Криму, і вони всі, згідно з українським законодавством, закриті. Це означає, що всі державні службовці і всі інституції не мають права і не можуть вступати в контакт з "адміністрацією" Керчі", - зазначив Марчук.

"Коли вони (українські кораблі, - прим. ред.) підійшли до Керченської протоки, їх взяли в супровід. І що ще важливо... вони взяли на борт лоцманів. Ну, військові кораблі взагалі не можуть брати на борт лоцманів, там є інша система проводки, йде попереду лоцманський буксир, і за ним треба йти і так далі. Одним словом, наші військові взяли на борт лоцманів російських, в Керчі, і вони провели спокійно ці два корабля в Азовське море, і вони далі пішли, спочатку до Маріуполя, потім до Бердянська", - продовжує генерал.

На його думку, цей випадок може бути використаний Кремлем. "Питання "в задачнику", чи не дали ми цим Росії таким чином хороший аргумент. Аргумент такий: "Слухайте які у вас проблеми, ви ж бачите, це спільне море, за договором, який діє до нинішнього моменту, яке визнано внутрішніми водами наших двох країн, ваші військові кораблі, нехай навіть допоміжного флоту, спокійно пройшли... У чому справа?" - припускає Марчук.

Фрагмент про проходження протоки на відео - з 23:50 до 27:15.

Джерело: 112 Україна

Союзники України готують свої ресурси до можливості ще 10 років війни. Зеленський вперше висловився, чи планує проводити перевибори голови держави, якщо теперішній стан справ затягнеться

понеділок, 22 липень 2024, 0:30

Якщо війна в Україні затягнеться, треба буде шукати інструмент для проведення президентських виборів. Про це Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю для ВВС, зазначають Патріоти України. Глава держави відповів на запитання журналіста, чи перебуватиме на...

Московським бісам не указ: Папа Римський закликав до олімпійського перемир'я

неділя, 21 липень 2024, 23:56

Олімпіада-2024 пройде у Франції з 26 липня по 11 серпня. Папа Римський закликав до припинення воєн під час Олімпійських ігор . Під час недільної молитви у Ватикані Папа Римський Франциск закликав до перемир’я під час Олімпіади-2024 у Парижі. Про це по...