У Чорне море збирається зайти військовий корабель Нідерландів

Інтенсивність заходжень кораблів у Чорне море значно зросла.

Вадим Пристайко. Фото: Твіттер.

Військовий корабель Нідерландів, який очолив одну з постійно діючих груп НАТО, має намір зайти в Чорне море. Про це каналу "112 Україна" 8 січня повідомив представник України в НАТО Вадим Пристайко, інформують Патріоти України.

"Є постійно діючі групи, одну з них нещодавно очолили Нідерланди, і їхній корабель теж збирається зайти в Чорне море", – сказав посол.

Він зазначив, що інтенсивність заходжень кораблів у Чорне море значно зросла. "Минулого року, наприклад, дві групи одночасно заходили в Чорне море. Раніше такого не спостерігалося. Ви знаєте, що існують обмеження тоннажу для військових кораблів, які не належать країнам Чорного моря, та часу їх перебування, і у принципі, цим обмежуються можливості ще більшого розширення перебування НАТО, тому все відбувається за ротаційним принципом – одні ввійшли, інші вийшли", – розповів посол.

У той самий час, за словами Пристайка, заходження військових кораблів в Азовське море ускладнює низка обставин. "Азовське море – найдрібніше на планеті, і захід військових кораблів є складним", – зазначив посол.

Також він розповів, що, згідно з домовленостями, вільно в Азовське море можуть заходити тільки українські та російські кораблі, а інші мають одержувати дозвіл від РФ та України. "Росія вже заявила, що вона не буде надавати можливості нікому заходити: ні НАТО, ні не НАТО... Маються на увазі військові кораблі. Окрім того, Росія затримує ще й торгові кораблі. Тому не бачу, чому б НАТО йшло на провокації. У принципі, НАТО нікого провокувати не збирається, Росію – у першу чергу", – додав він.

Українські бійці на Донбасі отримали нові лазні на колесах (фото)

вівторок, 24 вересень 2019, 12:45

В рамках Державного оборонного замовлення на 2019 рік для потреб ЗСУ було виготовлено 10 мобільних лазне-пральних комплексів, обладнаних сучасною технікою. – Сьогодні до нас прибули представники з кількох військових частин. Усі вони пройшли інструктаж ...

Кадрові ротації в оточенні Кличка: Звільнений заступник не збирається залишати посаду

вівторок, 24 вересень 2019, 12:30

Дмитро Давтян заявив, що мер "не зміг протистояти зовнішнім силам і поставив їх інтереси вище самих киян". Заступник мера столиці Віталія Кличка Дмитро Давтян заявив, що не планує залишати своє крісло, незважаючи на заяву глави КМДА про звільнення двох...