"Є постійно діючі групи, одну з них нещодавно очолили Нідерланди, і їхній корабель теж збирається зайти в Чорне море", – сказав посол.
Він зазначив, що інтенсивність заходжень кораблів у Чорне море значно зросла. "Минулого року, наприклад, дві групи одночасно заходили в Чорне море. Раніше такого не спостерігалося. Ви знаєте, що існують обмеження тоннажу для військових кораблів, які не належать країнам Чорного моря, та часу їх перебування, і у принципі, цим обмежуються можливості ще більшого розширення перебування НАТО, тому все відбувається за ротаційним принципом – одні ввійшли, інші вийшли", – розповів посол.
У той самий час, за словами Пристайка, заходження військових кораблів в Азовське море ускладнює низка обставин. "Азовське море – найдрібніше на планеті, і захід військових кораблів є складним", – зазначив посол.
Також він розповів, що, згідно з домовленостями, вільно в Азовське море можуть заходити тільки українські та російські кораблі, а інші мають одержувати дозвіл від РФ та України. "Росія вже заявила, що вона не буде надавати можливості нікому заходити: ні НАТО, ні не НАТО... Маються на увазі військові кораблі. Окрім того, Росія затримує ще й торгові кораблі. Тому не бачу, чому б НАТО йшло на провокації. У принципі, НАТО нікого провокувати не збирається, Росію – у першу чергу", – додав він.
Американська й російська делегації знову зустрінуться у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді 25 лютого. Про це написав Euronews із посиланням на заяву президента США Дональда Трампа в мережі C-Span, передають Патріоти України. За даними ЗМІ, попередня з...
У Папи Римського Франциска, який вже тиждень в перебуває в лікарні, стався тривалий астматичний респіраторний криз, його стан оцінюється як критичний. Про це повідомляє прес-служба Ватикану, передають Патріоти України. 88-річний Франциск вже протягом т...