"Є постійно діючі групи, одну з них нещодавно очолили Нідерланди, і їхній корабель теж збирається зайти в Чорне море", – сказав посол.
Він зазначив, що інтенсивність заходжень кораблів у Чорне море значно зросла. "Минулого року, наприклад, дві групи одночасно заходили в Чорне море. Раніше такого не спостерігалося. Ви знаєте, що існують обмеження тоннажу для військових кораблів, які не належать країнам Чорного моря, та часу їх перебування, і у принципі, цим обмежуються можливості ще більшого розширення перебування НАТО, тому все відбувається за ротаційним принципом – одні ввійшли, інші вийшли", – розповів посол.
У той самий час, за словами Пристайка, заходження військових кораблів в Азовське море ускладнює низка обставин. "Азовське море – найдрібніше на планеті, і захід військових кораблів є складним", – зазначив посол.
Також він розповів, що, згідно з домовленостями, вільно в Азовське море можуть заходити тільки українські та російські кораблі, а інші мають одержувати дозвіл від РФ та України. "Росія вже заявила, що вона не буде надавати можливості нікому заходити: ні НАТО, ні не НАТО... Маються на увазі військові кораблі. Окрім того, Росія затримує ще й торгові кораблі. Тому не бачу, чому б НАТО йшло на провокації. У принципі, НАТО нікого провокувати не збирається, Росію – у першу чергу", – додав він.
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...