"Є постійно діючі групи, одну з них нещодавно очолили Нідерланди, і їхній корабель теж збирається зайти в Чорне море", – сказав посол.
Він зазначив, що інтенсивність заходжень кораблів у Чорне море значно зросла. "Минулого року, наприклад, дві групи одночасно заходили в Чорне море. Раніше такого не спостерігалося. Ви знаєте, що існують обмеження тоннажу для військових кораблів, які не належать країнам Чорного моря, та часу їх перебування, і у принципі, цим обмежуються можливості ще більшого розширення перебування НАТО, тому все відбувається за ротаційним принципом – одні ввійшли, інші вийшли", – розповів посол.
У той самий час, за словами Пристайка, заходження військових кораблів в Азовське море ускладнює низка обставин. "Азовське море – найдрібніше на планеті, і захід військових кораблів є складним", – зазначив посол.
Також він розповів, що, згідно з домовленостями, вільно в Азовське море можуть заходити тільки українські та російські кораблі, а інші мають одержувати дозвіл від РФ та України. "Росія вже заявила, що вона не буде надавати можливості нікому заходити: ні НАТО, ні не НАТО... Маються на увазі військові кораблі. Окрім того, Росія затримує ще й торгові кораблі. Тому не бачу, чому б НАТО йшло на провокації. У принципі, НАТО нікого провокувати не збирається, Росію – у першу чергу", – додав він.
Переговори України і Росії можуть відбутися 15 травня у Стамбулі (Туреччина). Однак їм має передувати ухвалення 30-денного припинення вогню, яке запропонувала Україна, ЄС та США. Китай підтримує ініціативу, втім Росія наразі не погоджується. Володимир ...
Противник не може розширити клин на лівому березі річки Оскіл. зазнає значних втрат у техніці та живій силі, але не досягає успіху. Також ворог заблокований у районі Дворічної. Про в ефірі Еспресо розповів командир 429-го окремого полку безпілотних сис...