У МЗС назвали шокуючі цифри втрат від агресії Росії

Міністерство закордонних справ зробило заяву до 5 річниці анексії Криму та початку російської агресії. Текст опублікували на офіційному сайті МЗС України, повідомляють Патріоти України.

В заяві українські дипломати ще раз наголосили на звільненні всіх українських політв'язнів та звільненні окупованих територій України.

"Це – спільна позиція України та міжнародних партнерів. Подальше зволікання Москви з виконанням цієї вимоги повинно мати цілком конкретні, у т.ч. санкційні, наслідки", - йдеться в повідомленні. В міністерстві зауважили на тому, що за весь час російського вторгнення Україна зазнала значних збитків.

"Результати агресії — драматичні та безпрецедентні для післявоєнної Європи: близько 13 тис. вбитих, 30 тис. поранених, 1,5 млн переселенців, масоване руйнування Донбасу, узурпація української власності в окупованому Криму, масштабні порушення окупаційною владою прав людини та міжнародного гуманітарного права, політичні переслідування та залякування українських громадян з метою придушення будь-яких проявів антиокупаційних настроїв, прискорена масштабна мілітаризація окупованого півострова", - повідомили дипломати.

В заяві повідомили, що дії з повернення миру на Донбас повинні бути разом з миротворчою місією ООН. Також у міністерстві нагадали, що міжнародна спільнота підтримує Україну з кримським питанням.

"Про це свідчить низка резолюцій ГА ООН, які дають однозначні оцінки політиці Москви, вимагають від Росії дотримання норм міжнародного гуманітарного права та деокупації півострова, засуджують мілітаризацію Криму та прилеглих частин Азовського і Чорного морів", - повідомляється у міністерстві.

Питання часу: Жданов пояснив, як західна зброя вплине на перебіг бойових дій

четвер, 26 травень 2022, 15:22

Країни Заходу намагаються швидко доправити до України зброю, але це питання часу. Українські бійці очікують зброю, щоб активно наступати на російських загарбників. Однак немає сенсу доправляти по одній-дві зброї. Про це заявив військовий експерт Олег Ж...

Раніше орудував у "ДНР": Стало відомо, хто з генералів РФ наказав обстріляти Запорізьку область

четвер, 26 травень 2022, 14:56

Прокуратура повідомила про підозру російському генералу, який наказав обстрілювати Запорізьку область. Через дії окупанта загинули місцеві жителі, була знищена інфраструктура області та житлові будинки. передають Патріоти України. . Як повідомили в Оф...