Міністерство закордонних справ зробило заяву до 5 річниці анексії Криму та початку російської агресії. Текст опублікували на офіційному сайті МЗС України, повідомляють Патріоти України.
В заяві українські дипломати ще раз наголосили на звільненні всіх українських політв'язнів та звільненні окупованих територій України.
"Це – спільна позиція України та міжнародних партнерів. Подальше зволікання Москви з виконанням цієї вимоги повинно мати цілком конкретні, у т.ч. санкційні, наслідки", - йдеться в повідомленні. В міністерстві зауважили на тому, що за весь час російського вторгнення Україна зазнала значних збитків.
"Результати агресії — драматичні та безпрецедентні для післявоєнної Європи: близько 13 тис. вбитих, 30 тис. поранених, 1,5 млн переселенців, масоване руйнування Донбасу, узурпація української власності в окупованому Криму, масштабні порушення окупаційною владою прав людини та міжнародного гуманітарного права, політичні переслідування та залякування українських громадян з метою придушення будь-яких проявів антиокупаційних настроїв, прискорена масштабна мілітаризація окупованого півострова", - повідомили дипломати.
В заяві повідомили, що дії з повернення миру на Донбас повинні бути разом з миротворчою місією ООН. Також у міністерстві нагадали, що міжнародна спільнота підтримує Україну з кримським питанням.
"Про це свідчить низка резолюцій ГА ООН, які дають однозначні оцінки політиці Москви, вимагають від Росії дотримання норм міжнародного гуманітарного права та деокупації півострова, засуджують мілітаризацію Криму та прилеглих частин Азовського і Чорного морів", - повідомляється у міністерстві.
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...