У Казані громадські активісти провели конференцію, на якій прийняли резолюцію з вимогою суверенітету для республіки Татарстан, одного з суб'єктів Російської федерації. Про це повідомляє "Новая газета", передають Патріоти України.
Організатором конференції "Проблеми державності Татарстану" виступив Всетатарський громадський центр (ВТОЦ). У розісланому запрошенні назва заходу формулювалася дещо інакше, і упор робився на питання: "Як зберегти посаду президента Татарстану". З нього й почалося обговорення, в якому взяли участь громадянські активісти, науковці, колишні і нинішні депутати різних рівнів. Раніше федеральний закон Росії скасував найменування "президент" для глав республік, і на сьогоднішній день його зберігає тільки керівник Татарстану Рустам Мінніханов. Закон вимагає до кінця 2015 року змінити це найменування на яке-небудь інше.
Промовці на конференції заявили, що республіка заслуговує на розширення своїх прав та підвищення самостійності у веденні своїх справ. Зокрема, сама може визначати, як має іменуватися її вища посадова особа. Оскільки у вересні населення Татарстану обрало Рустама Мінніханова саме президентом - отже, їм він і повинен залишатися. Також учасники конференції скаржилися на неможливість одержати освіту татарською мовою.
У підсумку учасники конференції прийняли резолюцію, в якій запропонували Держраді республіки відновити основоположні статті Конституції Татарстану 1992 року, в яких стверджувалося: Татарстан є суверенною державою і суб'єктом міжнародного права, закони Татарстану володіють верховенством на всій його території, земля і надра республіки є загальнонародним надбанням. Після відновлення цих статей пропонується ввести мораторій на зміну Конституції Республіки Татарстан строком на 5 років. Також прийнято пропозицію звернутися до Держдуми з "законодавчою ініціативою про внесення в Федеральний Закон № 406-ФЗ поправок, що дозволяють зберегти пост президента республікам, народ яких висловився за збереження поста президента".
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...