У Казані громадські активісти провели конференцію, на якій прийняли резолюцію з вимогою суверенітету для республіки Татарстан, одного з суб'єктів Російської федерації. Про це повідомляє "Новая газета", передають Патріоти України.
Організатором конференції "Проблеми державності Татарстану" виступив Всетатарський громадський центр (ВТОЦ). У розісланому запрошенні назва заходу формулювалася дещо інакше, і упор робився на питання: "Як зберегти посаду президента Татарстану". З нього й почалося обговорення, в якому взяли участь громадянські активісти, науковці, колишні і нинішні депутати різних рівнів. Раніше федеральний закон Росії скасував найменування "президент" для глав республік, і на сьогоднішній день його зберігає тільки керівник Татарстану Рустам Мінніханов. Закон вимагає до кінця 2015 року змінити це найменування на яке-небудь інше.
Промовці на конференції заявили, що республіка заслуговує на розширення своїх прав та підвищення самостійності у веденні своїх справ. Зокрема, сама може визначати, як має іменуватися її вища посадова особа. Оскільки у вересні населення Татарстану обрало Рустама Мінніханова саме президентом - отже, їм він і повинен залишатися. Також учасники конференції скаржилися на неможливість одержати освіту татарською мовою.
У підсумку учасники конференції прийняли резолюцію, в якій запропонували Держраді республіки відновити основоположні статті Конституції Татарстану 1992 року, в яких стверджувалося: Татарстан є суверенною державою і суб'єктом міжнародного права, закони Татарстану володіють верховенством на всій його території, земля і надра республіки є загальнонародним надбанням. Після відновлення цих статей пропонується ввести мораторій на зміну Конституції Республіки Татарстан строком на 5 років. Також прийнято пропозицію звернутися до Держдуми з "законодавчою ініціативою про внесення в Федеральний Закон № 406-ФЗ поправок, що дозволяють зберегти пост президента республікам, народ яких висловився за збереження поста президента".
"Ми поступово доходимо до моменту, коли росіяни зможуть запускати 1000+ ударних БПЛА типу Shahed за добу. Загалом на кінець травня 2025 року ми починаємо все сильніше відставати в технологічній гонитві. На низці напрямків ще зберігається паритет, але в...
Російська влада не готує російський інформаційний простір до укладання мирної угоди або закінчення війни з Україною. Навпаки, в РФ все частіше звучать заклики до затягування війни доки окупанти не досягнуть своїх максимальних цілей. Про це йдеться у зв...