Дев’ятого липня виповниться 20 років із дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО. З нагоди цього символічного ювілею в Києві проводять 95-й семінар "Роуза-Рота", темою якого є безпека і стабільність у Чорноморському регіоні. Про це пише Радіо Свобода, передають Патріоти України.
Наприкінці 2014 року Україна відмовилась від позаблокового статусу, запровадженого екс-президентом Віктором Януковичем, а у червні 2017-го парламент знову визначив вступ до НАТО як пріоритет. Якими зараз є перспективи відносин Києва та Північноатлантичного альянсу?
Україна повинна стати наступним після Чорногорії членом НАТО, тож докладатиме усіх зусиль, аби це вдалось зробити до 2020 року. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій журналістам у кулуарах семінару. Для цього слід продовжувати реформи української армії, яка вже є однією з найсильніших у регіоні, додав Парубій.
Єдиною силою у світі, що може зупинити російські війська, є Північноатлантичний альянс, переконаний Парубій. Він вважає, що Києву та НАТО не потрібні проміжні формати співпраці як от план дій щодо членства (ПДЧ) – Київ може претендувати на місце в складі НАТО і без цього.
«По логістиці і по спроможностях українська армія може надавати дуже дієву і активну підтримку, у тому числі, і нашим сусідам з країн Балтії та іншим, що межують із Російською Федерацією. Тому у мене немає сумнівів, що співпраця з Україною вигідна і для країн НАТО», – сказав Парубій.
З полігону поблизу Ростова-на-Дону (РФ) втекла група росіян, яких повинні були відправити на війну в Україну. Йдеться про 10 осіб, серед яких вбивці, грабіжники та інші злочинці.Про це йдеться в Telegram-каналі керівника "Центру вивчення окупації", кол...
Переговори України і Росії можуть відбутися 15 травня у Стамбулі (Туреччина). Однак їм має передувати ухвалення 30-денного припинення вогню, яке запропонувала Україна, ЄС та США. Китай підтримує ініціативу, втім Росія наразі не погоджується. Володимир ...