В Україні відбувається поступова перебудова системи надання реабілітаційних послуг і міжнародні експерти активно в цьому допоммагають.

Місія ВООЗ по оцінці системи реабілітації в Україні показала, що ресурсів для надання реабілітаційної допомоги в країні багато, але їх координація та використання зазвичай не є якісними і ефективними. Про це повідомили в прес-центрі МОЗ України, передають
Патріоти України.
- Спільними зусиллями ми збираємо і упорядковуємо інформацію про реальних постачальників реабілітаційних послуг. Інформація буде розміщена на інтерактивній карті, це полегшить пошук необхідного закладу споживачам послуг, дозволить координувати їх діяльність, - зазначає Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції.
Основні зауваження місії: недостатня координація між уповноваженими міністерствами та організаціями, відсутність цілісної системи, яка включатиме всі фази і рівні надання допомоги, істотні кадрові проблеми.
Сьогодні установи, які надають послуги реабілітації, підпорядковані Міністерству охорони здоров'я, Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти і науки, Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Національній гвардії України.
Також існує ряд закладів реабілітації в комунальному, приватному і громадському секторах. Однак події на Сході України продемонстрували повний колапс системи вітчизняної реабілітації.
Зараз відбувається поступова перебудова цієї системи. Розвиваються нові і вже існуючі реабілітаційні професії, докорінно переглядається філософія надання реабілітаційної допомоги, законодавчі та підзаконні акти, що регулюють систему.
- Будь-яка реорганізація вимагає чіткого розуміння відправної точки. У нашому випадку - усвідомлення кількості установ, що надають реабілітаційну допомогу, і їх географічного розташування, - зазначає Володимир Голик, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Фізіотерапія. Медична реабілітація».
В рамках кампанії «Цифрове перетворення України» компанія Google надала експертну допомогу в створенні інтерактивної карти відповідно до зібраної інформації. МОЗ запрошує реабілітаційні структури державної, комунальної, приватної та громадської форм власності приєднуватися до реабілітаційної карті України.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 02.04.25 орієнтовно склали:
У Курській області тривають активні бойові дії – Сили оборони України контролюють близько 90 кв. км території. Про це розповів генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко в ефірі Ранок.LIVE. За його словами, цей плацдарм можна вважати своєрідною "...